Vsetín chtěl oprášit derby. Zlín odmítl, podle Svobody to není atraktivní zápas

Foto: hc-vsetin.cz

Když si před takřka čtyřmi lety na Lapači v rámci exhibice připomněli valašské finále z roku 1995, tribuny praskaly ve švech. Vsetínští dobře vědí, že tato utkání táhnou a s odvěkým rivalem se chtěli utkat v letní přípravě, jenže ze strany Zlína slyšeli „ne“. Na divácky atraktivní bitvu nedojde. Informuje o tom Valašský deník.

Jágr Chance liga

"Napadlo nás to, ale Zlín nechtěl," tvrdil pro Valašský deník jednatel vsetínského klubu Daniel Tobola. "Oslovili nás, ale už v době, kdy jsme měli naplněné termíny zápasů. Proto jsme nad tím ani nepřemýšleli. My budeme rádi, když diváci přijdou na extraligu," vysvětloval zlínské odmítnutí hlavní kouč Robert Svoboda, který přes léto naplánoval osm utkání.

"Atrakce jsou v Disneylandu, my hrajeme hokej. Jestli je to atraktivní zápas, je věc názoru. Já si to nemyslím."

Berani se v přípravě střetnou s Jihlavou, Novými Zámky, Přerovem, Znojmem, Olomoucí a Zvolenem. "Cílili jsme na extraligové týmy, ale mezitím Jihlava sestoupila. Trenéři nechtěli hrát s prvoligovými kluby, ale nakonec se ukázalo, že s nimi máme hodně zápasů. Vsetín nám tím pádem do programu nezapadal," doplnil generální manažer Martin Hosták.

Rivalové se naposledy v přípravě střetli v roce 2009

Když odmyslíme vzpomínanou exhibici ze závěru roku 2014, oba týmy se naposledy utkaly takřka před devíti lety. V srpnu 2009 v rámci přípravy. Fanoušci obou táborů už vyhlížejí další boje, ale zatím marně. Letos se to hodí o to víc, že v Baťově městě slaví devadesát let výročí tamního hokeje. Divácky atraktivní valašské derby mohlo oslavy odšpuntovat.

Foto: hc-vsetin.cz

"Atrakce jsou v Disneylandu, my hrajeme hokej. Jestli je to atraktivní zápas, je věc názoru. Já si to nemyslím," šokoval svým vyjádřením padesátiletý trenér zlínských hokejistů. Hosták je ovšem opačného názoru. "Asi by to byl pro lidi atraktivní zápas v rámci oslav výročí. Ale v původním plánu jsme Vsetín neměli a museli bychom program měnit," uvedl.

Mrzí mě to vůči lidem. Snad příští rok, věří Tobola

Ve Vsetíně jsou z toho zklamaní. "My jsme vzájemný zápas Zlínu nabízeli loni i letos. Byl by to hlavně zápas pro fanoušky. Mrzí mě to vůči lidem. Užít si to po letech mohli Zlíňáci i Vsetíňáci. Spousta fanoušků z regionu by si to nenechala ujít," řekl Tobola, který by rivala rád pohostil i na Lapači. "Ideální by byly dva zápasy, doma a venku. Snad příští rok," uzavřel.

Foto: hc-vsetin.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz