Maliník se po čtyřech letech vrací domů, sezonu začne ve druhé lize

Foto: bracknellnews.co.uk

10. září 2020, 12:18

Adam Bagar

Druholigový Nový Jičín získal zajímavou posilu do útoku, na spolupráci se domluvil s Romanem Maliníkem. Klub o tom informoval na svých webových stránkách.

Aplikace Tipsport extraligy

„Dohoda platí zatím do konce roku, kdy by se měly rozběhnout soutěže v Anglii,“ uvedlo novojičínské vedení k příchodu zkušeného útočníka anglických Bees IHC.

Roman Maliník v tamním klubu působí už od sezony 2018/19, za dva roky nasbíral včetně play off parádních 113 bodů za 54 branek a 59 nahrávek v 92 zápasech.

Letos v březnu se domluvil na prodloužení spolupráce, jenže kvůli koronavirové krize zatím nad startem NIHL visí velký otazník. Proto Maliník začne v Novém Jičíně.

Na česká kluziště se vrací po dlouhých čtyřech letech. Před příchodem do Sloughu hrál v Anglii za Manchester a Basingstoke, mezitím v Polsku hájil barvy Bitomi.

S druhou ligou už má zkušenosti z Frýdku-Místku. O patro výš pak hrál za Jihlavu, Havlíčkův Brod a Havířov, v extralize zapsal devět startů za mateřské Vítkovice.

Aktuální kádr HK Nový Jičín

Brankáři:
Daniel Šimonů, Petr Galuška.

Obránci:
Jan Holáň, Jakub Hruška, Martin Kožený, Michal Krutil, Jan Már, Jakub Vacula, Vladimír Váňa.

Útočníci:
Adam Hilšer, Richard Bordowski, Dan Handl, Dominik Kafka, Miroslav Krupa, Jakub Lehečka, Rok Macuh, Roman Maliník, Filip Palička, Daniel Pecha, Jan Poruba, Jan Sluštík, David Štefka.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz