Sezona Nového Jičína: chyběla zkušenost, tým je ale příslibem

Foto: Klára Lipertová, hokejzr.cz

23. března 2020, 17:47

Michal Hladký

Nový Jičín nesplnil vytyčený cíl a nepostoupil do play off 2. ligy. Co za to mohlo? A jaká pozitiva, respektive negativa tato sezona Ďáblům přinesla?

Aplikace Tipsport extraligy

Jako noc a den se jevily jednotlivé měsíce v podání hráčů Nového Jičína. Úvod ligy jim vyšel, po několika zápasech se nacházeli na předních místech tabulky, jenže říjen a listopad byl naprosto tragický. V deseti zápasech Ďáblové prohráli hned osmkrát.

Následovaly kratší série, některé s pozitivními výkony, některé zase s těmi negativními. A právě v momentě, kdy se rozhodovalo o postupujících do play off, Nový Jičín získal z devíti utkání jen tři body, a tak v konečné tabulce skončil předposlední.

A co za to může? Nezkušenosti, velmi mladý tým...

Naprostá většina hokejistů Nového Jičína byla narozena po roce 1996. Jeden z těch zkušenějších hráčů Ďáblů je například Lukáš Finsterle, ale ten se připojil až v průběhu sezony.

To, co bylo letos negativem, může být do budoucna určitě skvělou zprávou. Pokud se nějak zásadně nebude měnit složení kádru, tak mladá krev může hokeji v Novém Jičíně značně pomoct. Rozhodně se v týmu nachází spousta kvalitních hráčů, kteří by se mohli začít zviditelňovat právě v tomto klubu. 

Foto: bkhb.cz

Pozitiva sezony

Rok Macuh. Dvaadvacetiletý Slovinec je tím nejlepším, co letos mohlo Nový Jičín potkat. Tento útočník první sezonu po svém příchodu do města klobouků nastřádal čtyřicet kanadských bodů za 19 branek a 21 asistencí. 188 centimetrů vysoký a 90 kilogramů vážící útočník má ideální hokejové parametry – pokud v Novém Jičíně vydrží, tak by mohl v příští sezoně dovést svůj tým do play off.

Mládí vpřed! Jak už bylo zmíněno v úvodu, tak Nový Jičín disponuje velmi mladým týmem. Hodně vidět byl dvacetiletý obránce Filip Rufer, který i přes své defenzivní povinnosti získal patnáct kanadských bodů. Po právu si prodloužil sezonu ve Frýdku-Místku, kde dostával spoustu prostoru.

Lukáš Finsterle. Tak tohle se činovníkům novojičínského hokeje povedlo! Přivedli to, co jim chybělo ze všeho nejvíc – zkušenost. Od svého příchodu získal 23 kanadských bodů. Pokud Finsterle u Ďáblů zůstane, bude jasným lídrem. 

Negativa sezony

Nevyrovnané výkony. A právě tenhle fakt souvisí s nepříliš velkou zkušeností týmu. Nový Jičín se často dostával do hlubokých krizí, což se prostě týmu s ambicemi na play off stávat nemůže. Nepomůže to ani psychice celku, v extrémních případech to může skončit jako letos u Moravských Budějovic.  

Stopka pro Michala Krutila. V takhle mladém týmu by měl jít 31letý Krutil příkladem, jenže proti Havlíčkovu Brodu vybouchl a atakoval rozhodčího. Více o tomto zkratu jsme psali ZDE. Krutil dostal měsíční distanc.

Hráč sezony podle hokej.cz — Rok Macuh 

Rok Macuh předminulou sezonu nezvládl: v Chance lize nastoupil za Havířov do 38 zápasů, ve kterých získal jen tři kanadské body. V Novém Jičíně ale ukázal, že hokej umí. Ve čtyřiceti zápasech si udržel průměr bod za utkání. S takovou může být jen otázkou času, kdy si ho vytáhne nějaký celek z vyšší ligy. 

Foto: hknj.cz

Statistiky 

Průměrná návštěvnost: 355 diváků

Nejproduktivnější útočník: Rok Macuh (19 gólů a 21 asistencí)

Nejproduktivnější obránce: Filip Rufer (3 gólů a 12 asistencí)

Nejlepší střelec: Rok Macuh (19 branek) 

Nejvíce asistencí: Rok Macuh (21 asistencí) 

Nejvíce odehraných zápasů: Rok Macuh (40 utkání)

Nejvíce trestných minut: Richard Kobylík (87 minut)

Nejmladší hráč: Jan Holáň (17 let) 

Průměr obdržených gólů na zápas: Daniel Šimonů (3,68), Matěj Loubal (4,16) 

Celkové skóre: 118 vstřelených a 165 obdržených branek

Procentuální využití přesilovek: 12,83 %

Procentuálně počet ubráněných oslabení: 84,5 %

Celkový počet trestných minut: 623 minut

Konečné umístění: 8. místo (45 bodů)

Sezona obrazem

Foto: FB: FANS OF NOVÝ JIČÍN (OFFICIAL)

Foto: Achiv Nikolaje Tolokonnikova

Foto: Věra Václavková, dracisumperk.cz

Foto: hknj.cz

Foto: dracisumperk.cz, Věra Václavková

Foto: FB: FANS OF NOVÝ JIČÍN (OFFICIAL)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz