Návrat po 19 letech! Nový Jičín vítá Bordowského

Foto: https://www.basingstokegazette.co.uk/

4. srpna 2020, 17:49

Ondřej Mach

Pořádnou pecku si pro své fanoušky připravilo vedení Nového Jičína. Kádr pro příští sezonu doplní Richard Bordowski, osmatřicetiletý útočník se do klubu vrací po devatenácti letech. Ďáblové jeho příchod zveřejnili na svých webových stránkách.

O Kapku lepší hokej

Nový Jičín v letošním mimosezonním období počítal spíš významné odchody než příchody. Jasně, Ďáblové ohlásili několik posil, z drtivé většiny jde ale o mladé hráče, kteří s dospělým hokejem mají minimální zkušenosti.

Velkou komplikací se pak stal odchod Roka Macuha. Slovinský kanonýr zamával moravskoslezskému klubu po jedné sezoně a vydal se zabojovat o dres Frýdku-Místku. Nyní to vypadá, že za něj novojičínští mají adekvátní náhradu.

Po dlouhých devatenácti letech totiž dres Ďáblů oblékne Richard Bordowski. Že je vám tohle jméno povědomé? Vždyť zkušený forvard před svými zahraničními anabázemi dlouho válel v extralize nebo první lize.

Pojďme ale popořadě. Rodák z Třince je odchovancem tamního hokejového klubu, prošel jeho mládežnickými kategoriemi a za Oceláře poprvé naskočil i v extralize. Přechod do seniorského hokeje ale podstoupil nejprve v Novém Jičíně nebo Opavě.

Foto: https://www.basingstokegazette.co.uk/

Bordowski se v sestavě Třince držel zhruba dva roky, další sezonu už rozdělil mezi Oceláře a prvoligový Havířov či Prostějov. Ročník 2006/07 předznamenal změnu působiště: tehdy čtyřiadvacetiletý útočník zamířil do prvoligové Olomouce.

Na Hané strávil čtyři roky, přičemž v druhé sezoně atakoval hranici deseti branek. V roce 2010 se Bordowski rozhodl vyzkoušet první zahraniční štaci, českého centra zlákalo polské Jastrzebie.

A právě u našeho severovýchodního souseda se začala psát úspěšná kapitola, kterou Bordowski ověnčil několika medailemi. Osmiletou epizodu nakonec zakončil se dvěma stříbrnými a dvěma bronzovými medailemi (jednu z nich získal s Bytomí). Kromě toho v roce 2013 zvedl nad hlavu polský pohár.

Poslední dvě sezony si prodlužoval bohatou kariéru v Anglii, s týmem Basingstoke Bison postoupil ze třetí nejvyšší soutěže do druhé. Podobně jako v Polsku i na ostrovech zaujal slušnou produktivitou.

Na jeho četné zkušenosti nyní vsadí v Novém Jičíně. Velmi mladý tým bezpochyby potřebuje svého vůdce, vždyť nejstarším hráčem na soupisce Ďáblů je aktuálně jednatřicetiletý Michal Krutil. Pomůže Bordowski mužstvu s návratem do play off?

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz