Lakatoš se mi vysměje, tuší Bartošák po svém kiksu. Pak zastavil 49 střel

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Přesně takhle určitě začít nechtěl. Vítkovický gólman Patrik Bartošák hned po dvou minutách zaváhal při rozehrávce u zadního mantinelu, Pavel Sedláček puk okamžitě přiťukl Dominiku Lakatošovi, který zblízka jednoduše trefil prázdnou branku ostravského týmu. Bartošáka ale jeho hrubka mrzet dlouho nemusela. Zhruba o pět minut později totiž Vítkovice vedly 3:1, a zlínského soka nakonec smetly v poměru 6:1. Vítkovická jednička k tomu přispěla 49 úspěšnými zákroky!

Jágr Chance liga

Co se stalo při první inkasované brance? „Škoda. Trochu jsem doufal, že se budeme bavit o tom prvním gólu, který jsme dali my,“ směje se Patrik Bartošák. „Zajel jsem za bránu a chtěl jsem to po forhendu valit ven. Na poslední chvíli jsem slyšel obránce, který si pro puk zařval, že ho chce za bránu. Tím, jak jsem za bránou trochu nešikovnější, jsem si to sklepl o brusli přímo před bránu, kde už stál jejich hráč. Naštěstí jsme jim to ale šestinásobně vrátili,“ pochvaluje si.

Z forhendu na bekhendíček: Play of the Week

Kdyby mu bekhend vyšel, šlo by o efektní přihrávku. „Jít to na druhou stranu, myslím si, že je to Play of the Week, protože takové naznačení forhendu, pak udělat za brankou bekhendíček a možná rozjet akci? Gól? To se jen tak nevidí. Bohužel je z toho Borec na konec s palcem dolů,“ povídá vítkovická opora.

Stihl mu něco říct zlínský útočník Dominik Lakatoš, který se radoval z gólu zdarma? „To dal on?“ ptá se s úsměvem Bartošák. „Ježišmarja, ten mi to dá při příštím zápase sežrat. Vysměje se mi, ale tak aspoň něco mi dal,“ pokračuje.

Od té doby už se ale trefovali pouze domácí hokejisté. Do konce první třetiny stihli udeřit pětkrát a bylo po zápase. Berani stříleli ze všech pozic, jenže Bartošáka ve vítkovické kleci překonat zkrátka nedokázali. Nebýt chyby v úvodu zápasu, mohlo z toho být další vychytané čisté konto. „V koutku duše mě to mrzí, protože nula s padesáti zákroky by byla asi pěkná, ale věřím, že až bude potřeba vyhrát 1:0, nula tam bude,“ tvrdí reprezentant.

Ten zastavil všech dalších 49 zlínských střel. „Výborně! V tom případě půjdou moje statistiky nahoru,“ usmívá se Patrik Bartošá. „Ne vážně, pálili odevšud. Jak jsme vedli 4:1, 5:1, házeli to na mě z rohů nebo od mantinelu. Měli i dorážky. V předbrankovém prostoru jsou nebezpeční, takže 50 střel je sice pěkných, ale většina by spadala do kategorie méně nebezpečných,“ přiznává.

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz