Komise rozhodčích chce zkvalitnit řízení nižších soutěží, Jeřábek absolvuje kemp NHL

6. září 2012, 13:48

Jan Vacek

Nejen extraligoví hokejisté, ale i rozhodčí se pilně připravují na start nové sezony. V České republice bude nově působit devět profesionálních rozhodčích, kteří budou kromě extraligy a první ligy řídit i extraligu juniorů. Právě zkvalitnění řízení nižších soutěží si vytyčila komise rozhodčích jako jeden z hlavních cílů pro nadcházející hokejový ročník. "Hledali jsme cestu, jak řízení v nižších ligách výrazně zlepšit, snad se nám to povedlo," uvedl na čtvrteční tiskové konferenci předseda komise rozhodčích Pavel Halas.

Komise rozhodčích by ráda navázala na uplynulý roční, který považuje za velice vydařený. "Loňská sezona byla hodně úspěšná. Výborně se dařilo Antonínu Jeřábkovi na mistrovství světa, podobně dobrý výkon se českým rozhodčím dlouho nepodařil," připomíná Pavel Halas vystoupení jednoho z elitních českých sudí.

Ten má za sebou pořádně nabité léto. "Jeřábek byl pozván do kempu KHL, ruská liga má zájem, aby český rozhodčí pískal zápasy tamní soutěže. V neposlední řadě včera odletěl na kemp rozhodčích NHL, což je vůbec poprvé, co se český rozhodčí podobné akce zúčastňuje," informuje předseda komise rozhodčích.

Oproti minulému ročníku bude v českých soutěžích působit celkem devět profesiolních rozhodčích. V minulosti jich byli sedm, novými tvářemi jsou Daniel Pražák a Jan Schmejkal. "Jsme rádi, že výkonný výbor svazu náš návrh podpořil. Našim cílem je totiž zkvalitnit řízení zápasů v nižších soutěžích. Na mezinárodním poli nebo v extralize až na pár výjimek nemáme problémy," konstatuje Pavel Halas.

Některé duely nižších soutěží by měli nově řídit čtyři sudí. "Deset až patnáct procent všech zápasů nižších soutěží budou rozhodovat naši profesionální rozhodčí společně s těmi mladšími a nadějnými. Hodně si od toho slibujeme," prohlásil šéf komise rozhodčích.

Během letních měsíců absolvovali čeští arbitři náročnou přípravu na novou sezonu. "Rozhodčí se tak jako každý rok zúčastnili předsezónních seminářů, jeden z nich probíhal po čtyři dny v Rakousku. Kromě pravidlových testů a běžeckých testů měli rozhodčí hodně nabitý program. Věnovali jsme se přednáškové části, kdy jsme rozebírail sporné situace z extraligy, zbytek času jsme věnovali nabírání fyzické kondice. Rozhodčí každý den najeli čtyřicet až padesát kilometrů na kole," hlásí Halas.

Nominace pro zápasy první ligy bude stejně jako v uplynulém ročníku zajišťovat počítačový program. "Nově tak budeme postupovat i v případě zápasů první ligy. Jsme rádi, že nám v tomto ohledu vyšel Český svaz ledního hokeje vstříc," říká závěrem předseda komise rozhodčích.

Nominační listina rozhodčích Tipsport extraligy 2012-13:

Hlavní:

1.  Petr Blecha
2.  Martin Fraňo
3.  Michal Hrubý
4.  Pavel Hodek
5.  Martin Homola
6.  René Hradil
7.  Jan Hribik
8.  Radek Husička
9.  Antonín Jeřábek
10. František Kalivoda
11. Petr Lacina
12. Pavel Mikula
13. Milan Minář
14. Vladimír Pešina
15. Roman Polák
16. Jakub Smitka
17. Štěpán Souček
18. Roman Svoboda
19. Vladimír Šindler
20. Robin Šír
21. René Trombík
22. Tomáš Turčan
23. Radek Wagner

Čároví:

1.  Miloš Bádal - Roman Pouzar
2.  Stanislav Barvíř - Petr Blümel
3.  Lukáš Bejček - Petr Charvát
4.  Jaromír Bláha - Evžen Kostka
5.  Jaromír Bryška - Jiří Novák
6.  Michal Čech - Pavel Dřínovský
7.  Jiří Gebauer - Vít Lederer
8.  Marek Hlavatý - Rudolf Tošenovjan
9.  Martin Horinek - Jiří Rozlílek
10. David Jelínek - Tomáš Pešek
11. Lukáš Kajínek - Lukáš Podrazil
12. Miroslav Lhotský - Jiří Svoboda
13. Milan Kis - Milan Jindra
14. Václav Beneš, Aleš Hejl
15. Jiří Ondráček, Přemysl Skopal, Milan Štofa

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz