Kapitán Energie rozhodl až v 10. sérii. Nájezdy jsou loterie, ví Skuhravý

Foto: K. Macečková, hokejkv.cz

Energie se na domácí led vrátila po devatenácti dnech, Hradec Králové pak po dvanácti dnech volna naskočil do ostrého zápasu. Oproti prvnímu vzájemnému střetnutí v této sezoně se jednalo o mnohem vyrovnanější bitvu.

Jágr Chance liga

Základní hrací doba přinesla čtyři góly, přičemž jen dva střelce. Na straně Karlových Varů se dvakrát prosadil slovenský útočník Adam Lapšanký, jemuž v obou případech asistoval Martina Kohout. Petr Zámorský na druhé straně pak zapsal asistenci u obou gólů navrátilce Radka Smoleňáka.

Remízový stav vydržel až do prodloužení, v němž i přes několik velmi nebezpečných ani jeden z týmů nedokázal strhnout vítězství na svou stranu. Na řadě byly samostatné nájezdy. „Nájezdy jsou taková loterie,“ říká Václav Skuhravý.

Karlovarský kapitán dostal v této dovednostní disciplíně tradičně důvěru. Hned první nájezd však neproměnil. Jenže po dlouhém dramatu, kdy boj o bod navrch dospěl až do desáté série, se legenda Energie přihlásila o druhý pokus.

Třicet čtyřka přesně věděla, jak s dalším pokusem naloží. „Už jsem jel jeden nájezd, který jsem nedal. Potom jelo hodně kluků, tak jsem řekl trenérovi, že si věřím. Chtěl jsem vystřelit, tak jsem vystřelil,“ popisuje vítězný nájezd Skuhravý.

Nechybělo mnoho a velezkušený forvard zápas nedohrál. V první dvacetiminutovce byl totiž obětí bolestivé sekery od jednoho ze soupeřů. Jenže pokud byste od karlovarského válečníka požadovali odstup ze zápasu, chtěli byste příliš.

„Hodně bolavé zranění. Myslím, že většina jiných hráčů by se do toho zápasu už nevrátila, ale Venca už několikrát prokázal, jak velký je bojovník. A to, že ještě na konci dokázal v podstatě s jednou rukou zápas rozhodnout? Klobouk dolů před ním,“ smeká před svým svěřencem asistent trenéra Tomáš Mariška.

Sestřih HC Energie Karlovy Vary – Mountfield HK:

Devětatřicetiletý veterán duel dohrál a mohl slavit první letošní výhru Západočechů nad Mountfieldem. „Je dobré, že jsme vyhráli doma, i když to bylo jen na nájezdy. Řekl bych, že to bylo z obou stran vyrovnané, také tam bylo hodně chyb a přečíslení. Mohlo to dopadnout jak na jednu, tak druhou stranu,“ ví rodák ze Slaného.

Energie si na domácím ledě zahrála po dlouhých devatenácti dnech, čtyřech venkovních zápasech a jedné reprezentační pauze. Na co se Karlovarští těšili nejvíc, bylo zřejmé. „Hlavně na to, že přijde hodně lidí. Dorazilo jich skoro čtyři tisíce, což je na tuhle halu super. Fanoušci byli jako obvykle skvělí,“ chválí atmosféru kapitán.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz