Energie získala bývalého beka Komety. Z Popradu přichází Kozák

Foto: Michal Eger, hc-kometa.cz

Karlovarské Energii se daří, extraligový nováček je aktuálně na osmé příčce. Přesto hledá cesty ke zkvalitnění kádru, jednu novou posilu vítají Západočeši do obrany. Ze slovenského Popradu přichází Lukáš Kozák, který má na kontě i starty za národní mužstvo či v ruské KHL.

HokejkaTV

Sedmadvacetiletý rodák z Martina začal sezonu v barvách slovenského Popradu. Klub nyní na svých stránkách potvrdil, že Kozák odchází do Karlových Varů.

„Po vzájemné dohodě s vedením Energie jsme se domluvili na přestupu. Česká extraliga je kvalitní soutěž, věřím, že působení v ní může Lukáše posunout do slovenské reprezentace," uvedl Ludovít Jurinyi, ředitel popradského klubu.

Kozákovi se v týmu pod Tatrami dařilo. Do listopadové reprezentační pauzy sehrál 21 extraligových utkání, vstřelil gól a přidal pět nahrávek. V hodnocení účasti na ledě při vstřelených a obdržených brankách má kvalitní údaj +9.

Foto: Michal Eger, hc-kometa.cz

Kozák nebude na tuzemských kluzištích nováčkem, svého času byl na zkoušce v Třinci, na konci ročníku 2015-16 nastupoval za Kometu Brno. Slovenský reprezentant působil rovněž v Trenčíně, Žilině nebo v chorvatském Záhřebu, za Slovan Bratislava stihl během čtyř sezon 71 utkání KHL, v nichž zaznamenal gól a tři asistence.

Nyní míří Kozák do Karlových Varů, kde už hrají jiní slovenští hokejisté Tomáš Mikúš, Adam Lapšanský a Dávid Gríger. Slovenská posila se s vedením klubu dohodla na roční spolupráci, součástí domluvy je navíc opce na další období.

„Lukáše jsem trénoval ve Skalici i v Kometě. A protože měl v Popradu ve smlouvě klauzuli, že může do konce listopadu odejít do zahraničí, tak jsme toho využili,“ uvedl na stránkách Energie hlavní kouč a sportovní manažer Martin Pešout.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz