Huml, Ton či Andres. Jak vypadá chomutovská soupiska pro kraj?

Foto: Kateřina Kundertová

Donedávna prvoligový Chomutov odhalil soupisku, s níž se pokusí příští rok vyhrát krajskou ligu a postoupit. V nelehké době mu pomůžou hlavně odchovanci.

V aktuálním týmu jsou dva brankáři, šest obránců a hned čtrnáct útočníků. „Kádr máme široký, protože nám do sestavy můžou zasáhnout pracovní povinnosti,“ vysvětluje na chomutovských stránkách sportovní manažer Petr Jíra.

Tým se skládá dost narychlo, teprve na konci července bylo jasné, že Piráti vinou dluhů skončí v Chance lize.

Věkový průměr soupisky je 34 let! „Počítáme, že bychom zapojili i naše juniory, pro které ale bude prioritou udržet svou nejvyšší soutěž," avizuje Jíra. „Zároveň řešíme i možnost střídavých startů některých hráčů z ligových soutěží.“ 

No a co ta jména? O příchodech Kamila Charouska, Angela Krsteva, Petra Jíry a Jiřího Gombára už jsme informovali.

Nově Piráti představili jako staronovou posilu Ivana Humla. Útočník se zkušenostmi z NHL naposledy působil v Řisutech. V Chomutově donedávna dělal manažera a snažil se klub dostat z kritické situace.

Z obránců stojí za zmínku především Miroslav Kuncl, který ještě loni patřil k výrazným postavám druhé ligy. Pomáhal Mostu. 

„Počítáme, že bychom zapojili i naše juniory."

Spoustu zkušeností z Chance ligy potom mají Bronislav Andres, Petr Freiberg, Tomáš Polanský nebo Karel Ton. Všichni se v minulosti hokejem živili.

Jak si tahle parta plná veteránů povede v krajské soutěži Ústeckého kraje? Piráti už dopředu naznačili, že se v co nejrychlejší době chtějí vrátit mezi profesionály. 

Aktuální kádr Pirátů Chomutov

Brankáři: Pavel Damašek, Dominik Svoboda (*2001).

Obránci: Milan Babka, Kamil Charousek, Angel Krstev, Miroslav Kuncl, Martin Kunrt, Libor Řepík.

Útočníci: Tomáš Adámek, Bronislav Andres, Jiří Bečvář, Petr Freiberg, Jiří Gombár, Ivan Huml, Patrik Huňady, Petr Jíra, Jaroslav Kulich, Jiří Panocha, Tomáš Polanský, Jan Stoklásek, Marek Šafařík, Karel Ton.

Foto: Facebook HC Řisuty

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz