Hokej je součást mé přípravy, tvrdí "obojživelník" Petr Čech. Obdivoval Haška

Foto: eliteleague.co.uk

Ve fotbale toho dokázal mraky. Vyhrál Ligu mistrů, Evropskou ligu a ze slavné Premier League má čtyři tituly. Nejslavnějšímu českému brankáři současnosti Petru Čechovi ovšem není cizí ani hokej. Před necelými dvěma roky se na ledě představil při rozlučce Martina Havláta a na ledě se občas sklouzne i nyní.

Jágr Chance liga

„Pocházím z Česka a od dětství jsem hokejovým fanouškem. Mým hrdinou vždy býval brankář Dominik Hašek – Dominátor,“ prozrazuje Petr Čech v rozhovoru pro britský kanál FreeSports.

„Vždycky jsem hrával spíš hokej, fotbal dříve nebyl mým hlavním sportem,“ připomíná Čech. „Teď si hokej občas aktivně zahraji. V podstatě je to součást mé přípravy,“ tvrdí brankář Arsenalu, který nedávno oznámil, že po konci probíhající sezony ukončí svou bohatou kariéru.

Ačkoliv hokej rozhodně není na Britských ostrovech sportem číslo jedna, postupně získává na popularitě. Baví i Petra Čecha, který je fanouškem Guildfordu. Celku z města vzdáleného zhruba 40 kilometrů od Londýna hrajícího Elite Ice Hockey League, což je nejvyšší hokejová soutěž ve Spojeném království.

Tamním Flames nejen drží palce během zápasů, s týmem pravidelně chodí i na led. A jeho pozice? Kde jinde než v brance. „Jsem vysoký i velký. Chci, aby to byla moje výhoda, protože hokejovou branku v podstatě cítím. Fotbalová brány mi někdy přijde příliš veliká a mám pocit, že ať už uděláte cokoliv, nemůžete dosáhnout na vše. Na druhou stranu kluci z Guildfordu mají kvalitu. Jsou přesní, a když to dobře trefí, stejně nemáte šanci,“ usmívá se rekordman v počtu vychytaných nul v anglické Premier League.

Petr Čech si zachytal i na rozlučce Martina Havláta

Hokej coby doplňkový sport mu pomáhá i při jeho fotbalové kariéře. „Je to pro mě dobrý trénink. Reakce, rychlost rozhodování, koordinace… To všechno je velmi podobné tomu, co dělám jako fotbalový brankář. Vždy musíte být dobře fyzicky i psychicky připraven,“ popisuje Petr Čech. „Navíc je to svým způsobem výzva a pro všechny je to na ledě zábavnější,“ dodává jeden z nejlepších fotbalových gólmanů na světě.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz