Gólový debut kanonýra Chlána: Gut mi psal, ať se vykašlu na holky

Foto: Roman Jüngling, piratichomutov.cz

Celou sezonu táhne chomutovskou juniorku, v prvoligové premiéře skóroval a teď si to stejné střihl i mezi tuzemskou elitou. Petr Chlán vyrazil s Piráty do Pardubic ke třetímu kolu skupiny o umístění Tipsport extraligy a gólem se podílel na vysoké výhře.

HokejkaTV

Mladý forvard dovedl juniorku Pirátů k senzačnímu postupu do čtvrtfinále, ještě před jeho vypuknutím nakoukl do dospělé extraligy pod vedením Vladimíra Růžičky. „V neděli ráno mě vzbudil taťka, že se mám za hodinu hlásit na rozbruslení, takže jsem si zabalil všechny věci, nad ničím nepřemýšlel a jel do Chomutova,“ vypráví Chlán, jenž následně odjížděl na půdu Dynama s nejistotou debutu.

„V autobuse jsem počítal s pozicí třináctého útočníka, takže jsem si řekl, že když nastoupím, musím dát gól. Snažil jsem se na to takhle nastavit,“ prozrazuje devatenáctiletý forvard, který své plány na sto procent splnil.

Psal se začátek 23. minuty, když Petr Chlán zatáhl puk v rychlém protiútoku do pásma, přihrál křižně Brettu Flemmingovi na opačnou stranu, odkud se mu puk vrátil. „Raška ukázal hezký přehled a hodil mi puk z obranného pásma. Kluci mi řvali, že jedeme tři na dva. Hodil jsem puk Brettovi, který mi to nějak dal přes hůl Matyáše Svobody a já už jsem měl jednoduché zakončení do prázdné brány,“ popisuje premiérový zásah v extralize.

Gól kanonýra Petra Chlána v extraligové premiéře

„Přišlo mi, že se nikdo neraduje a celý stadion zůstal úplně mrtvý. Slyšel jsem jenom Radka Dudu ze střídačky,“ culí se pověrčivý kanonýr. „Kluci mi říkali, ať si zajedu pro puk, ale už mi ho vezl Bobby Jank. Nechám si ho pro štěstí ve své taštičce, kde vozím izolačky a podobné věci,“ pokračuje.

Bezprostředně po vstřelené brance se rozjely sociální sítě, kde spoluhráči s vtipnými popisky i gratulacemi zavařili Chlánův telefon po skvělém debutu. „Zatím tomu moc nevěřím, ale chodí mi gratulace, takže mám ohromnou radost. Musel jsem si v autobuse půjčovat od kluků powerbanku, abych všechno vyřídil, ale chtěl jsem všem odepsat,“ děkuje na dálku.

„Nejvíc mě pobavila reakce od Michala Guta, který mi psal, abych se už vykašlal na holky,“ směje se rodák z Ústí nad Labem, jenž dělal první hokejové krůčky v Teplicích. „Ozvali se mi i kluci, se kterými jsem hrál v páté nebo šesté třídě v Teplicích, kde jsem začínal. A trenéři, kteří mě dříve trénovali,“ vypočítává.

Jako druhý nejlepší střelec extraligy juniorů a se nyní upíná k vyřazovacím bojům, které zahájí Chomutovští už v úterý proti Slavii. „Teď se vracím do juniorky, kde musím nabudit kluky před play off. Na Slavii si věříme, ale bude to hodně o týmové práci. Musíme se semknout a bojovat jeden za druhého,“ uzavírá Petr Chlán.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz