Disciplinárka potrestala Houdka, plzeňský obránce si 2 zápasy nezahraje

Foto: HokejkaTV

Michal Houdek si nezahraje dva soutěžní zápasy Tipsport extraligy, plzeňského obránce potrestala Disciplinární komise TELH za počínání ve čtvrtečním duelu Škody proti pražské Spartě. Houdek v utkání dostal vyšší trest a následný osobní trest za krosček.

HokejkaTV

Počínáním Houdka se ve zkráceném řízení zabýval šéf disciplinárky Viktor Ujčík na základě skutečností, jež byly uvedeny v zápise o utkání.

„Po prostudování videozáznamu dospěl k závěru, že hráč se v přerušené hře a v situaci, kdy k němu byl soupeř otočen zády, dopustil zcela vědomého a cíleného intenzivního úderu holí drženou v obou rukách do zad protihráče Marka Kvapila," uvádí tisková zpráva, kterou Hokej.cz poskytl mluvčí Českého hokeje Zdeněk Zikmund.

„Vzhledem k tomu, že úder byl veden zezadu a zcela mimo jeho zorný úhel, nemohl ho protihráč žádným způsobem očekávat ani se  mu jakkoli – například zpevněním těla – bránit. Podle zápisu o utkání protihráč zápas kvůli zranění prsního svalu nedokončil a lze se důvodně domnívat, že ke zranění došlo právě v důsledku uvedeného zákroku," vysvětlil předseda disciplinárky.

Michal Houdek byl potrestán nepodmíněným zastavením činnosti na dva soutěžní zápasy. „Při stanovení výše trestu v polovině sazby bylo přihlídnuto mimo jiné k tomu, že hráč nebyl v uplynulých dvou letech disciplinárně trestán," doplnil ve svém rozhodnutí šéf disciplinární komise.

Michal Houdek na Spartě sehrál svůj první extraligový duel. Naskočil do něj ve 32. minutě a po 20 vteřinách pro něj zápas skončil. Bitku s Janem Piskáčkem šéf disciplinárky nezkoumal, zabýval se zákrokem Houdka na Marka Kvapila. Houdek od rozhodčích dostal v duelu tresty na 5 minut a do konce utkání za krosček, celkem 14 minut pak za hrubost.

Foto: Juliana Zash, hcsparta.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz