Řádící Houdek? Blbec! Je to jeho stupidita, soptí Polášek

Foto: Juliana Zash, hcsparta.cz

Fanoušci si v úvodním zápase nové sezony jednoznačně přišli na své! Duel Plzně se Spartou okořenilo hned třináct gólů a navrch spousta emotivních situací.

HokejkaTV

K vidění bylo také několik pěstních výměn názorů, hlavní arbitři Antonín Jeřábek s Oldřichem Hejdukem rozdali hned 97 trestných minut. Nejvíc se po bitvě mluvilo o počínání plzeňského Michala Houdka, který toho za dvacet sekund pobytu na ledě stihl až až.

Nejdřív v přerušené hře nepříjemně krosčekoval Marka Kvapila, následně zbušil Jana Piskáčka a odnesl si v součtu 39 trestných minut. „Bylo to za hranou!“ kroutí hlavou sparťanský obránce Adam Polášek, jenž těžko hledal slova na adresu devatenáctiletého indiána.

Jak jste Houdkův zákrok viděl?
Tam se toho zase tolik nestalo a nějaký blbec tam přijede... Nevím, co si chtěl dokazovat, že někoho takhle krosčekuje. Jo to stupidita toho hráče!

V divoké druhé třetině jste skočil po Romanu Vlachovi. Měl jste pocit, že takové zákroky na led nepatří?
Když Honza Piskáček zůstane ležet, tak on není zrovna hráčem, který by zůstal jen tak ležet. Ať byl ten zákrok jaký chtěl, tak tohle se nemá a na led to nepatří. Kdyby se zastavil, nebo se omluvil... Ale jestli tam chce jezdit s ramenama, že za to nemůže... To je čistě jeho problém a bude bitý.

Účty si šel vyřizovat také Miroslav Forman. Těší vás, že se za sebe dokážete postavit?
Nic takového si nemusíme potvrzovat. Ta parta se tady vytvořila taková. Ať se něco stane komukoliv, tak hráče na to máme. Tohle budete vidět celou sezonu. Nejsme nazdárci, fakt ne.

"My jim musíme ukázat, že tady jsou na Spartě. Že nehrají s žádnými nazdárky."

Čím si vysvětlujete, že zápas přinesl tolik bitek?
Je to začátek sezony, oba týmy jsou natěšené. Celé léto se připravujete, nemůžete se už dočkat. To je první zápas, úplně se tam vyšťavíte, dáte do toho všechno. Jestli je třeba se porvat nebo někoho zmazat, na to jsme čekali celé léto.

Zažil jste někdy větší bitvu takhle na úvod?
Zažil, ale to je prostě součást hry. Když kluci do sebe musí naskákat, tak prostě do sebe musí naskákat. To k tomu patří. My jim navíc musíme ukázat, že tady jsou na Spartě. Že nehrají s žádnými nazdárky, kteří se poserou.

Bylo to jako finále play off, říká Forman

Dva body za divokou výhru 7:6 v prodloužení berete?
Fanoušci si asi přišli na své, padlo třináct gólů. Byly to střelecké hody. Hodně přelívání už od začátku zápasu, bylo to nahoru dolů. Oba týmy se pořád přetahovaly ve vedení. Oni nedokázali udržet vedení 3:1, pak my zase vedení 6:3, takže to došlo až do prodloužení. Tam jsme měli šanci, kterou jsme využili, a dva body jsou naše.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz