Šel jsem bránit spoluhráče, líčí Houdek. Vyautoval dva sparťany

Foto: Juliana Zash, hcsparta.cz

Na své premiérové extraligové střídání asi jen tak nezapomene. Plzeňský zadák Michal Houdek stačil za pouhých 20 sekund nasbírat neuvěřitelných 39 trestných minut.

HokejkaTV

Nejdřív v přerušené hře zbytečně krosčekoval Marka Kvapila a následně zbušil Jana Piskáčka. Sparťanský obránce v roli mstitele tvrdě narazil, se zakrváceným obličejem musel do kabiny a poté do nemocnice s podezřením na otřes mozku. Nedohrál ani zkušený útočník.

„Vyjel jsem na led a po chvíli viděl, že sparťanský hráč atakoval mého spoluhráče, vysekl mu hokejku z ruky. Jel jsem ho bránit. Nečekal jsem, že takhle upadne. To mě mrzí. Nepřišlo mi, že bych vedl zákrok až takovou silou,“ popisuje devatenáctiletý plzeňský zadák.

Od sudích Antonína Jeřábka a Oldřicha Hejduka vyfasoval dvě plus dvě plus deset minut za hrubost a pět minut plus do konce utkání za krosček. Sparťané mu po utkání nemohli přijít na jméno. Adam Polášek jej má za blbce, kapitán Michal Řepík věří v pořádný flastr.

„Co říká pan Řepík, to je komentář pana Řepíka. Nevím, co k tomu mám dodat. Myslím, že extraligová disciplinárka posuzuje všechny takové zákroky na hraně. Určitě to budou soudit spravedlivě,“ říká Michal Houdek, který o den dřív pomáhal Klatovům na Kobře.

Ve druhé lize musel skousnout porážku 2:4, mezi tuzemskou elitou pak divokou prohru 6:7 v prodloužení. „Hrál se hokej nahoru dolů, pro fanoušky velice atraktivní a zajímavý zápas.“ Aby taky ne, když viděli 13 gólů, trenérskou výzvu v akci, bitky či 97 trestných minut.

„Je možné, že ten zákrok vyšel z přemíry motivace, ale já šel hlavně bránit spoluhráče.“

„Od začátku to bylo vyhrocené, všichni byli namotivovaní, to k takovému zápasu prostě patří. Každý chce sbírat body hned ze startu,“ říká Houdek po premiérovém startu v nejvyšší soutěži. Ten však krátce po polovině třaskavého souboje trval pouhých dvacet sekund.

„Bylo to moje první velké utkání, to jako mladý hráč přece jen nějakou nervozitu cítíte. Je možné, že ten zákrok vyšel z přemíry motivace, ale já šel hlavně bránit spoluhráče,“ uzavírá mladík, jenž teď musí čekat na verdikt disciplinárky v čele s Viktorem Ujčíkem.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz