Bizarní pokuta pro Kladno! Jágr při rozbrusleních neměl helmu

Foto: Facebook Rytíři Kladno

Extraligové Kladno pyká za svého majitele Jaromíra Jágra, který v duelech v Karlových Varech a s Vítkovicemi absolvoval rozbruslení bez povinné hráčské helmy! Rytíři za to obdrželi pokutu v celkové výši šest tisíc korun.

HokejkaTV

„Vzhledem k tomu, že tím došlo k porušení Pravidel ledního hokeje a Herního řádu TELH, ukládáme Kladnu v prvním případě pokutu ve výši 2 000 Kč a ve druhém, při opakování přestupku, finanční pokutu ve výši 4 000 Kč,“ stojí v tiskové zprávě.

Šéf extraligové disciplinárky Viktor Ujčík uvedl, že povinnost účastnit se rozbruslení, stejně jako vlastního utkání v hráčské helmě, speciálně vyrobené pro lední hokej a s řádně upevněným řemínkem pod bradou, je stanovena v článku 34 pravidel.

Foto: Kateřina Macečková, hokejkv.cz

„Uvedené opatření IIHF je odůvodněno nutností chránit zdraví hráčů nejen v průběhu zápasu, ale i během rozbruslení, kdy může dojít při zásahu hlavy pukem i k vážným zdravotním následkům,“ vysvětlil s tím, že ustanovení převzal i Herní řád TELH.

Jsme naivní školáci. Někde je obrovská chyba, štve Jágra. Jak se cítil? »
Hokej v číslech: Jaromír Jágr má pořád co nabídnout, hrál přes 22 minut »
Jágr je ve 47 letech nejstarším střelcem v historii TELH. Koho přeskočil? »

Sedmačtyřicetiletý Jaromír Jágr v Karlových Varech nastoupil k premiérovému utkání v sezoně, když první dvě kola vynechal pro zranění. Prohře Rytířů ale přes vstřelený gól nezabránil, padli 4:7. Dva dny nato pak podlehli Vítkovicím 2:3 v prodloužení.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz