Fanoušci uráželi Lakatoše, Prostějov dostal od disciplinárky pokutu

Foto: Facebook HC VÍTKOVICE RIDERA

V závěru přípravného období nebylo dohráno utkání mezi Prostějovem a Vítkovicemi. Hostující tým opustil střídačku poté, co domácí publikum rasisticky uráželo útočníka Dominika Lakatoše. Případem se posléze zabývala Disciplinární komise Českého hokeje a nyní vynesla trest.

HokejkaTV

Fanoušci Jestřábů se vůči Dominiku Lakatošovi dle komise dopustili jednání v rozporu s řády a ve zcela nemístném kontextu, jak uvádí tisková zpráva, kterou hokej.cz poskytl mluvčí českého hokeje Zdeněk Zikmund.

„Po prostudování videozáznamu dospěla disciplinární komise k závěru, že uvedeným jednáním došlo k porušení ustanovení Soutěžního a disciplinárního řádu ČSLH, ukládajícího klubům zajistit, aby se jejich příznivci nedopouštěli projevů hanobících národ, rasu nebo etnickou skupinu, případně jednotlivce či skupinu osob pro jejich skutečnou či domnělou rasu, příslušnost k etnické skupině, národnost, politické přesvědčení, náboženské vyznání nebo sexuální orientaci," stojí ve vyjádření disciplinárky.

Foto: TVCOM.cz

Prostějovský klub byl na základě rozhodnutí disciplinárky potrestán finanční pokutou ve výši 10 tisíc korun.

Utkání bylo 30. srpna předčasně ukončeno v čase 59:03. Dominik Lakatoš zvýšil vedení hostů na 4:2, načež od fanoušků uslyšel rasistické pokřiky. Vítkovický tým posléze zamířil do šatny. „Herní aspekt ponechám tentokrát stranou. Žijeme ve 21. století a to, co se stalo v závěru, nás opravdu naštvalo," uvedl na vítkovickém webu trenér Jakub Petr.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz