Kádr Dynama čeká další zúžení. S funkcí kata jsem se už sžil, říká Holaň

Foto: Jan Jedlička, hcdynamo.cz

Pardubice se v létě vydaly na české poměry netradiční cestou: do přípravy na ledě pozvaly desítku hráčů na zkoušku. Někteří z testovaných hokejistů už mají smlouvy, jiní odešli a o těch zbylých se brzy rozhodne.

Fanshop

„Má myšlenka je taková, že utkání s Motorem bylo pro některé hráče poslední," řekl pro hcdynamo.cz trenér Miloš Holaň. „Od dalších zápasů bychom chtěli hrát na šest obránců a dvanáct útočníků. Čas letí dopředu. Musíme vše secvičit, aby si na sebe hráči zvykli v přesilovkách a v oslabeních."

Z Dynama proto odejde několik hokejistů. „Kádr je stále široký. Máme pět pětek a musím udělat rozhodnutí, kdo mužstvo opustí. Chtěl bych si ale nechat jednoho až dva útočníky navíc a jednoho obránce. Řez se tedy bude týkat tří hráčů,“ informuje Holaň.

„Pro trenéra není nikdy jednoduché někomu říct, že u nás přichází o práci. Takový je ale hokejový život," ví Holaň, sám bývalý vynikající obránce. „Už jsem se s funkcí kata sžil, tak to zkrátka bývá. Věřím, že neuděláme chybu, proto ještě nyní máme kádr takto širší. Chceme naše kroky dobře zvážit a učinit správná rozhodnutí.“

„Výsledky z přípravy jsou pro nás dobrým signálem. Budujeme si sebevědomí do extraligy.“

Dynamu, které se loni vyhnulo sestupu do WSM Ligy až v posledním zápase baráže, se v přípravě daří – vyhrálo šest z osmi přípravných utkání. „Výsledky jsou pro nás dobrým signálem. Nepřeceňujeme je, ale nechceme prohrávat. Pro psychiku nového mužstva je to dobrý impulz," těší Holaně. „Není jednoduché vyhrát kterýkoliv zápas. A i když jsme třeba hráli v pozměněné sestavě, kluci to zvládli. Budujeme si sebevědomí do extraligy.“ 

Kdo uspěl na zkoušce v Dynamu?

Rhett Holland (O)
Jordann Perret (Ú)

Kdo odešel?

Jan Látal (O, Orlik Opole)
Tadas Kumeliauskas (Ú)
Jaroslav Moučka (Ú)

Kdo je ještě na zkoušce?

Marek Voženílek (O)
Alexandr Grebeňuk (O)
Michal Hlinka (Ú)
Antonín Dušek (Ú)
Jan Starý (Ú, smlouva do konce srpna s opcí pro zbytek sezony)
Vladislav Bojko (Ú)
Daniel Voženílek (Ú, smlouva do konce srpna s opcí pro zbytek sezony, poslední dva zápasy už ale nehrál)

Aktuální kádr HC Dynamo Pardubice

Brankáři: Ondřej Kacetl, Martin Růžička, Milan Klouček (hostování v Litoměřicích).

Obránci: Jacob Cardwell, Petr Čáslava, Ladislav Havlík, Karel Nedbal, Jan Ščotka, Ondřej Trejbal, Marek Trončinský, Ty Wishart, Rhett Holland, Josef Horyna (hostování v Prostějově).

Útočníci: Matěj Beran, Martin Kaut, Denis Kusý, Jakub Martinec, Ondřej Panna, Tomáš Pipek, Patrik Poulíček, Peter Quenneville, Jordann Perret, Miroslav Rohlík, Tomáš Rolinek, Ján Sýkora, Petr Sýkora, David Tomášek, Sacha Treille, Tomáš Vondráček, Václav Zídek.

Jordann Perret.

Jordann Perret. | Foto: Jan Jedlička, hcdynamo.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz