Pardubice chystají kemp à la NHL. Přijede několik hráčů na zkoušku

Foto: Jan Jedlička, hcdynamo.cz

Pardubičtí hokejisté si v létě užili jen krátkou dovolenou – k další fázi společné přípravy se sejdou už v neděli 9. července. „Přijedou hráči na try outy. Je jich docela dost, proto jsme zvolili kratší termín dovolené, abychom je v akci viděli delší dobu," vysvětlil pro hcdynamo.cz hlavní kouč Miloš Holaň.

Fanshop

V Pardubicích to bude vypadat jak na předsezonním kempu klubu NHL – trenéři budou mít na ledě až sedm pětek. „Máme určitý rozpočet a nemůžeme si sáhnout na všechny hráče, na které si ukážeme. I proto jsme zvolili tuto variantu a vyzkoušíme více hráčů včetně cizinců," citují Holaně klubové stránky. „Nechceme jít rovnou do nákupů hráčů, u kterých nemáme reference na příslušné úrovni. Počkáme si, jak se nám ukážou na ledě, a pak budeme jednat.“

Důležitým testem budou dva přátelské zápasy proti Slovanu Bratislava, které se odehrají už v polovině července. „Chceme prověřit hráče na zkoušce, někteří tu totiž budou pouze na dva týdny. Musí se ukázat!" vyzývá Holaň. „Já se řídím heslem: ‚První dojem napodruhé neuděláš.‘ Musí nás tedy přesvědčit od prvního dne, že chtějí bojovat o své místo a hrát za Dynamo."

O konkrétních jménech hráčů, kteří dorazí na zkoušku, Východočeši zatím neinformovali. Mezi fanoušky se spekuluje například o francouzském útočníkovi Jordannu Perretovi (loni Rouen, 50 bodů v 63 zápasech) a litevském forvardovi Tadasovi Kumeliauskasovi (naposledy hrál finskou SM-liigu za TPS).

„Musí nás přesvědčit od prvního dne, že tu chtějí bojovat o své místo hrát za Dynamo."

Zatímco brankářský post je vyřešený a obrana je doplněná, Dynamo stále hledá prvního centra. „Tento post trápí nejednoho trenéra, nikdy to nebude ideální. Náš rozpočet je daný a musíme se chovat hospodárně," je si vědom Holaň. „Věřím i tomu, že někteří hráči na zkoušce nás překvapí natolik, že na tuto pozici budou aspirovat."

Aktuální kádr HC Dynamo Pardubice

Brankáři: Ondřej Kacetl, Martin Růžička, Milan Klouček.

Obránci: Ty Wishart, Jacob Cardwell, Petr Čáslava, Marek Trončinský, Jan Ščotka, Karel Nedbal, Ladislav Havlík, Josef Horyna, Ondřej Trejbal.

Útočníci: Tomáš Rolinek, David Tomášek, Petr Sýkora, Tomáš Vondráček, Filip Zadina, Sacha Treille, Ján Sýkora, Patrik Poulíček, Martin Kaut, Jan Starý, Daniel Voženílek, Matěj Beran, Miroslav Rohlík, Václav Zídek, Tomáš Pipek, Denis Kusý, Ondřej Panna, Jakub Martinec.

Foto: Jan Jedlička, hcdynamo.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz