Zlín je bez bodu. Přitom jsme jich mohli mít klidně devět, myslí si Honejsek

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

V extralize jsou jen dva týmy, které za tři kola nemají ani bod. Tím prvním je Kladno a druhým Zlín. Ševci nejprve prohráli ve Varech, poté doma s Vítkovicemi a nyní opět doma s Olomoucí.

HokejkaTV

Pohled na tabulku pro ševce není příjemný a možná i trochu frustrující pro ně je, že i přes prohry se v zápasech neprezentují vůbec špatně.

„Je to o tom, že máme nula bodů a mohli jsme mít klidně devět,” myslí si Antonín Honejsek. „Velký problém je ve střílení gólů. Zatím nám to tam nepadá. Šance vždycky máme a ani v jednom zápase jsme nebyli horší. Musíme to rapidně změnit. Na jeden gól asi těžko budeme vyhrávat,” je si vědom zlínský útočník.

Proti Olomouci šli Berani zásluhou Romana Szturce do vedení 1:0. Pak se navíc dostal do samostatného úniku Rickard Palmberg, ale neproměnil. Ve druhé třetině hráli domácí dvě přesilovky po sobě a během nich, si vytvořili nejednu šanci. Opět ale žádnou neproměnili, a tak přišel trest. Mora se z ojedinělé akce prosadila a pět minut před koncem druhé části poslal hosty do vedení Jiří Ondrušek.

„Velký problém je ve střílení gólů.”

Pak už si Olomouc vedení zkušeně držela, tak jak to umí. Zamkla svou třetinu a Zlín se k ničemu nedostal. Další dvě branky padly do prázdné a bylo hotovo. „Ve třetí třetině nás k ničemu nepustili. Měli jsme rozhodnout za stavu 1:0, kdy jsme měli mraky šancí a dva samostatné nájezdy. Ta aura Olomouce, že nám vždy dá nějaký haluzácký gól a ukope to, tak zatím pořád trvá. Je to smutné. Zase jsme prohráli, i když jsme nebyli horší,” opakoval znova Honejsek.

Stejně jako v minulých dvou duelech, i nyní Zlín svého soupeře přestřílel. Zde tedy problém nebude. To až samotná koncovka. „Proti Vítkovicím jsme měli 45 střel, dnes jsme jich taky měli dost. Těch střel je tam hodně, pak jedeme dvakrát sami na bránu... Tam není problém, že bychom málo stříleli. To vůbec. Problém je v tom, že ty šance špatně zakončujeme a nad tím se musí každý sám zamyslet. Na to nějaký recept není,” krčí rameny zlínský útočník.

„Ta aura Olomouce, že nám vždy dá nějaký haluzácký gól a ukope to, tak zatím pořád trvá."

Zlínští tak musí hodit tři prohry rychle za hlavu a vzít si ze zápasů to pozitivní. „Myslím si, že dokážeme soupeře zatlačit. Ve všech zápasech. Začalo to už ve Varech, kdy jsme měli jednoznačně vyhrát. Tam bylo těch šancí za stavu 1:0 úplně nejvíc. Nevím, co změnit, když střílíme, ale nedáváme góly,” říká sedmadvacetiletý hokejista. „Jak jsem už říkal. Hráči se budou muset zamyslet nad provedením těch situací. Když máme každý útočník za zápase tři, čtyři střely, tak musíme dát čtyři góly v zápase. Čtyři góly ve třech zápasech je málo.”

Další utkání zajíždí ševci na led Plzně, kde se dá očekávat docela jiný přístup od soupeře, než jaký Berani zatím poznali. „Budeme hrát tak nějak stejně. Samozřejmě Plzeň je úplně jiný mančaft, než se kterými jsme teď hráli. Navíc jsme hráli dvakrát doma. Možná nám pomůže, že si nebudeme připouštět tlak, protože hrajeme proti jednomu z nejlepších týmů a budeme muset předvést stoprocentní výkon, abychom tam bodovali. Možná ale dobře, že jedeme k tak silnému soupeři. Uvidíme, jak to bude vypadat.

Foto: hokej.zlin.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz