Zlín čeká po devíti letech play out. Velké zklamání, přiznává Žižka

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

Osm účastí v play off v řadě. Devátá však nepřijde. Zlín sice porazil Karlovy Vary, ale je mu to málo. O dva body mu utekla desátá příčka a poprvé od roku 2008 si zahraje jen play out. Ševci svůj osud totiž neměli ani ve vlastních rukou. Potřebovali získat tři body a zároveň doufat, že Sparta porazí v základní hrací době Plzeň. Ani jedno se však nepovedlo.

Plekanec Chance liga

Zkušený Tomáš Žižka po zápase prozradil, že výsledek Plzně během utkání nesledoval. "Já jsem výsledky nevěděl. Vůbec jsem to nesledoval. Až na závěr, když dali na 2:2, jsme začali na střídačce reagovat, abychom stáhli Kašu (Libora Kašíka) zpět do brány a bod uhráli. Už to ale vlastně bylo jedno," krčil rameny zlínský bek, jenž si už jednou play out zahrál. "Hrál jsem ho, když jsem byl v Brně, a to bylo daleko zajímavější. Tam jsme bojovali až do posledního kola, ale tady už je to naštěstí rozhodnuté."

„Základ nepostupu byl někdy v říjnu nebo listopadu, kdy jsme měli osm porážek v řadě. Nemůžeme se zlobit na poslední zápasy.“

Zlín se však může zlobit jen sám na sebe. Sezonu neztratil v posledních zápasech sezony. Ztrátu nabral už před koncem kalendářního roku 2016, kdy se týmu vůbec nedařilo. V listopadu ševci vyhráli jen jeden zápas a zaznamenal osm proher v řadě. "Nemůžeme se zlobit, že jsme teď prohráli v Olomouci, nebo tak. Poslední čtvrtinu jsme odehráli solidně. Základ toho nepostupu byl někdy v říjnu nebo listopadu, kdy jsme měli osm porážek v řadě. To rozhodlo a je to velká škoda. Nemůžeme se zlobit na poslední zápasy," připomíná Žižka. "Jsem ale hrdý na to, že jsme bojovali až do posledního kola. To si na mužstvu cením."

Vedení před sezonou vyhlásilo, že základním cílem sezony je postup do play off. Do týmu navíc přivedlo Honejska s Blaťákem. Především prvně jmenovaný hodně zklamal, jelikož na gól čeká už více než třicet zápasů. Tým se nejvíce opíral o trojici Kašík, Holík a Bukarts. Všichni tři loni se Zlínem podepsali dvouleté smlouvy s tím, že pokud přijde nabídka ze zahraničí, mohou z klubu odejít. V případě Holíka se spekuluje o přesunu do KHL, Říčka má údajně posílit Třinec. Zároveň se hledá nový sponzor místo končícího PSG. Ve Zlíně bude přes léto asi hodně rušno.

"Já doufám, že kádr bude tak kvalitní, aby se minimálně play off hrálo. Play off je všechno a pak už je to bonusové. Tam se může stát cokoliv, ale musíte se tam dostat. Máte tady čtrnáct mužstev, která se tam chtějí dostat, a každý rok je to těžší a těžší," vyhlíží budoucnost zlínský veterán, jenž by rád v klubu zůstal. "Zdravotně se cítím dobře, a pokud bude zájem od vedení, tak tady rád budu hrát. Když to nepůjde tady, tak budu hrát někde jinde," přemítá Žižka o příští sezoně.

„Čekám hrůzu. I na přáteláky tady pak možná bude chodit víc lidí.“

I kvůli výše uvedeným důvodům pomýšleli berani letos výš. "Kádr jsme na play off měli. Hráli jsme i s kvalitními soupeři dobře. Samozřejmě byly nějaké série a momenty, které nám nevyšly a nebyly ony. To ale potká každé mužstvo. Myslím si, že jsme minimálně na osmé místo měli, možná i výš. Bohužel to nevyšlo a pro mě je to velké zklamání. Naštěstí jsme sezonu nějakým způsobem zachránili, protože hrozilo, že by se tady hrála baráž, a to není nic příjemného. Nikdo na to tady není zvyklý. Myslím, že Pardubice s tím budou mít velký problém, protože Vary už s tím zkušenosti mají. Pardubice to podle mě budou velice těžké," předpokládá sedmatřicetiletý bek.

V úterý tak ševci rozehrají play out, kde na ně jako první čekají právě Pardubice. O nic už nepůjde, vše je rozhodnuté. Vary a Pardubice čeká baráž, Zlín a Olomouc jsou zachráněny. "Možná to bude příprava na další sezonu, těžko říct. Je potřeba využít každý zápas a něco už si třeba zkusit, ale zase se neví, kdo tady zůstane, takže je těžké něco zkoušet. Můžeme nasadit mladší hráče, budou to zápasy pro zkušenost," snaží se najít pozitiva Žižka.

Horší to může být s návštěvností zápasů. Když hrál Zlín play out v roce 2008 a o nic už nešlo, chodilo na utkání pod 600 diváků. Na zápas proti Vítkovicím dokonce dorazilo jen 185 fanoušků. "Čekám hrůzu. I na přáteláky tady pak možná bude chodit víc lidí. Ještě je ale relativně zima, lidi nemají co dělat, tak možná přijdou na hokej. Je to tady ve Zlíně kultura," doufá zkušený obránce.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz