Z týmu mám skvělý pocit, září Straka. Plzeň chce do šestky a hrát jako v CHL

Foto: hcskoda.cz

Plzeňští hokejisté by v extralize rádi navázali na fantastický vstup do Ligy mistrů, ve které si už po čtyřech zápasech zajistili postup z prvního místa do osmifinále play off.

Nový fanshop

Indiáni jsou na novou sezonu dobře naladěni, před extraligovým startem vyhráli osm z devíti utkání. „Příprava včetně Ligy mistrů se nám podařila, ale zůstáváme nohama na zemi. Víme, že extraliga je něco jiného. Mužstvo však ukázalo velký potenciál a pevně věřím, že tak bude pracovat dál a sezona bude úspěšná,“ hlásí sportovní manažer Tomáš Vlasák.

Příprava včetně Ligy mistrů se nám podařila, ale zůstáváme nohama na zemi. Mužstvo ukázalo velký potenciál. Pevně věřím, že tak bude pracovat dál a sezona bude úspěšná.“

„Mám z týmu skvělý pocit. V CHL jsme sehráli čtyři kvalitní zápasy a všechny jsme zvládli skvěle, nebyla to žádná náhoda. Nějací hráči odešli, ale skvělé kluky jsme přivedli. Jsou tady i další jako třeba Míra Indrák nebo David Stach, kteří by se měli zase posunout a tým táhnout,“ pokyvuje šéf klubu Martin Straka, jenž po sezoně skončil na střídačce Škody.

Tým nově vedou Ladislav Čihák s Jiřím Hanzlíkem, kteří mají k dispozici oproti loňsku velmi obměněný kádr. Hned trojice hráčů zamířila bojovat o NHL, obránci Michal Moravčík, David Sklenička a brankář Miroslav Svoboda. Kariéru ukončil Petr Kadlec, odešli také Tomáš Mertl, Matěj Chalupa, Tomáš Kubalík, Jan Schleiss nebo Američan Ryan Hollweg.

Foto: hcskoda.cz

Skončil i Alexander Hylák, novou brankářskou dvojici tvoří Dominik Frodl a Bělorus Dmitrij Milčakov. Do zadních řad Západočeši získali Conora Allena a Romana Vráblíka, do ofenzivy pak Jana Eberleho, Václava Nedorosta, Vojtěcha Němce, navrátilce Petra Straku a také Jiřího Novotného, jenž přišel zatím na měsíc a extraligu si zahraje po šestnácti letech.

„Co se týká doplnění kádru, tak jsem velmi spokojený. Hráči ukázali už v Lize mistrů, že mají charakter. Chceme si to přenést do extraligy,“ říká plzeňský lodivod Ladislav Čihák. „Tým se nám obměnil, ale věříme, že nové tváře do mužstva úspěšně zapadly,“ dodává Vlasák. Jako skvělá posila se ukazuje hlavně Vojtěch Němec, který dal už jedenáct gólů.

„Všichni bychom měli mít stejný cíl, a to je zvednout pohár.“

Plzeň v uplynulé sezoně vyhrála základní část a nakonec si došla pro bronz, i letos bude mířit vysoko. „Cíle jsou naprosto jasné – chceme postoupit přímo do play off, tedy být po základní části do šestého místa,“ má jasno Čihák. „Všichni bychom měli mít stejný cíl, a to je zvednout pohár,“ navazuje na něj kapitán Milan Gulaš, Hokejista sezony 2017/2018.

Plzeň jde do sezony s rozpočtem mezi 80 a 90 miliony. „Záleží na tom, kam postoupíme do play off. Pak se to buď navyšuje, nebo snižuje,“ líčí ředitel klubu Emil Kristek. Generálním partnerem zůstává společnost Škoda Transportation, obě strany stvrdily podpisem novou roční smlouvu. Nově pod názvem HC Škoda Plzeň působí také plzeňská mládež.

Foto: hcskoda.cz

Soupiska HC Škoda Plzeň

Brankáři:
Dominik Frodl, Kristian Kolář, Dmitrij Milčakov.

Obránci:
Conor Allen, Peter Čerešňák, Nick Jones, Lukáš Kaňák, Jakub Kindl, David Kvasnička, Lukáš Pulpán, Roman Vráblík.

Útočníci:
Jan Eberle, Milan Gulaš, Miroslav Indrák, Matyáš Kantner, Denis Kindl, Petr Kodýtek, Jaroslav Kracík, Ondřej Kratěna, Václav Nedorost, Vojtěch Němec, Jakub Pour, Miroslav Preisinger, David Stach, Petr Straka.

Příchody do HC Škoda Plzeň

Dominik Frodl (Slavia Praha)
Václav Nedorost (České Budějovice)
Vojtěch Němec (Kometa Brno)
Jan Eberle (Olomouc)
Roman Vráblík (České Budějovice)
Conor Allen (Wolfsburg)
Dmitrij Milčakov (Junosť Minsk)
Petr Straka (Jihlava)
Jiří Novotný (Toljatti)

Odchody z HC Škoda Plzeň

Miroslav Svoboda (Nashville)
Alexandr Hylák (neznámo)
Petr Kadlec (konec kariéry)
Jan Schleiss (Vítkovice)
Tomáš Mertl (Kunlun)
Tomáš Kubalík (Crimmitschau)
Matěj Chalupa (Hradec Králové)
Tomáš Vracovský (neznámo)
David Sklenička (Montreal)
Michal Moravčík (Montreal)
Ryan Hollweg (neznámo)

Zápasy HC Škoda Plzeň před TELH

02.08. HC Škoda Plzeň – ČEZ Motor České Budějovice 4:1 (Němec, Pour, Stach, Kvasnička)
07.08. ČEZ Motor České Budějovice – HC Škoda Plzeň 2:3 (D. Kindl, Kodýtek, Kracík)
09.08. HC Energie Karlovy Vary – HC Škoda Plzeň 5:3 (Gulaš 2, Eret)
14.08. HC Škoda Plzeň – HK Sarjarka Karaganda 5:2 (Nedorost, Stach, Němec, Gulaš, Kracík)
21.08. SHC Klatovy – HC Škoda Plzeň 2:8 (Němec 5, Holý, Kracík, Kolda)
30.08. HC Škoda Plzeň – HC Lugano 3:2 (Němec 2, Nedorost)
01.09. HC Škoda Plzeň – JYP Jyväskylä 4:2 (Indrák, Kratěna, Stach, Němec)
07.09. JYP Jyväskylä – HC Škoda Plzeň 2:6 (Straka 2, Kratěna, Indrák, Gulaš, Kodýtek)
09.09. HC Lugano – HC Škoda Plzeň 2:3 (Gulaš, Němec, Kaňák)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz