Plzeňská jízda v CHL? Povzbuzení, ale na vavřínech neusneme, hlásí Kindl

Foto: hcskoda.cz

Čtyři zápasy s těžkými soupeři, čtyři výhry a skóre 16:8! Hokejisté Plzně jako jediní z 32 účastníků letošní Ligy mistrů neztratili ani bod a už nyní mají jistý postup do osmifinále, navrch z prvního místa.

Nový fanshop

Už domácí zápasy se Plzni skvěle povedly, Lugano přetlačila 3:2 a obhájce z Jyväskylä po dalším dobrém výkonu 4:2. Málokdo v tu chvíli věřil, že by mohla podobné výsledky zopakovat také v odvetách, ale povedlo se. Ve Finsku slavila po skvělé první třetině jasnou výhru 6:2, ze Švýcarska si přivezla vydřený triumf 3:2.

„Myslím, že jsme odehráli dobře oba víkendové zápasy. Celý tým předvedl kvalitní výkony, od obou gólmanů, přes všech šest beků až po všechny čtyři útoky. Zvládli jsme to na jedničku,“ líčí v rozhovoru pro klubový web hcskoda.cz obránce Jakub Kindl, jenž svému týmu v těžké skupině věřil už před startem soutěže.

Všichni viděli, že tým máme velice kvalitní. Hráli jsme výborný hokej

„Ne, že bych čekal dvanáct bodů po čtyřech utkáních, ale náš tým je taky hodně kvalitní. Šli jsme do toho s pokorou, v klidu krok po kroku, třetinu po třetině. Nakonec všichni viděli, že tým máme velice kvalitní, hráli jsme výborný hokej,“ pokyvuje zkušený zadák po jízdě, jakou Plzeň při návratu do Ligy mistrů předvádí.

Skalpy elitních týmů z Finska a Švýcarska jsou jistě před startem extraligy velkým povzbuzením. „Myslím, že určitě ano. Změřit síly s nejlepšími týmy z Evropy, to vůbec není špatné. Je to hlavně dobré pro sebevědomí všech kluků. Během startu v extralize nás to posune dál,“ věří Kindl, jenž však zůstává nohama na zemi.

„Je tady suprová parta, všichni táhneme za jeden provaz.“

„Pořád se najdou věci, které se dají zlepšovat. Stále musíme pracovat a zlepšovat se. Na vavřínech určitě neusneme. V týmu je mnoho starších kluků, kteří by něco podobného ani nepovolili,“ ví Kindl. Ten výborné výsledky přičítá i skvělé partě. „Ta je tady suprová, všichni táhneme za jeden provaz,“ uzavírá plzeňská opora.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz