S pátým místem nejsme spokojení. Měli jsme nejvyšší cíle, říká Přikryl

Foto: Rob Wallator, Hockey Canada Images

(EDMONTON, od našeho zpravodaje) Česká osmnáctka v přímém souboji o páté místo smetla Slováky. Hráči jsou ale s celkovým umístěním zklamaní: cítí, že měli na víc.

Nový fanshop

Jak hodnotíte zápas se Slovenskem?
Dobře jsme do něho vstoupili, hned v první minutě jsme dali gól. Jenže Slovákům se pak dvakrát podařilo vyrovnat. Naštěstí jsme se dostali do vedení o dva góly, pak o tři a už bylo po zápase.

Bylo to hodně divoké utkání. Bylo to tím, že to byl poslední zápas turnaje?
Myslím, že ano. Slováci k tomu asi přistoupili trochu hůř než my. My si řekli, že se určitě nebudeme vzdávat, že turnaj ještě neskončil a že ho chceme dohrát do konce se ctí a s hrdostí. To se povedlo.

V prvních dvou utkáních jste nedali ani gól. A teď hned osm!
Bohužel ty první dva zápasy jsme se strašně trápili: i kdybychom udělali cokoliv, tak to tam nemohlo spadnout... Jsme rádi, že jsme si teď mohli zastřílet, protože celý turnaj se nám v koncovce nedařilo. Trochu jsme si spravili chuť. Ale hrozně nás mrzí, že jsme to nedotáhli dál.

Vybojovali jste páté místo. Panuje s tím spokojenost?
Určitě ne. Před turnajem jsme pomýšleli na první, druhé místo. Měli jsme nejvyšší cíle. Bohužel po těch prvních dvou zápasech už nebyla cesta zpátky. Každopádně jsme rádi, že poslední dva zápasy už jsme zvládli dobře.

Ohlas se střelcem hattricku Marcelem Barinkou

Trenéři se zmiňovali, že tým má charakter. Čím se to projevovalo?
Už dřív, v šestnáctce a v sedmáctce, jsme ukazovali, že máme srdce. Snažíme se bojovat jeden za druhého. Proto nás strašně mrzelo, že jsme do semifinále nepostoupili. Cítíme, že jsme měli na víc. Potom to bolí o to víc, když jsme to nedotáhli ze skupiny dál.

Trenér Alois Hadamczik mluvil o problémech s časovým posunem. Bylo to znát?
Na to se určitě nechceme vymlouvat, hrajeme tak, jak je to naplánované. Samozřejmě to ale na nás bylo znát. Přiletěli jsme a další den jsme hráli. Při přípravném zápase s Kanadou jsme únavu ještě necítili, protože to bylo všechno narychlo, pak to na nás ale dopadlo. Tenhle turnaj je strašně krátký. Stačí prohrát dva zápasy a jste ze hry. A to se stalo nám...

Většinu diváků vždy tvořili skauti. Jak jste se s tím vyrovnávali?
Na to jsme se snažili nekoukat. Hráli jsme tak, jako kdyby tady nebyli. Pokud by se tím člověk zaobíral, hrálo by se mu blbě. Já osobně to nevnímal.

Ohlas s útočníkem Jonášem Peterkem

Jak jste si turnaj užil po osobní stránce?
Já jsem strašně rád, že jsem tu mohl být. Je to nádherný turnaj se jménem dvou legend. S klukama nás jen mrzelo, že jsme si nezahráli v Edmontonu ve velké hale. Bohužel jsme dostali tu menší. Užíval jsem si to ale moc.

Po celý turnaj jste hrál v lajně s někdejšími plzeňskými spoluhráči Martinem Langem a Radkem Mužíkem.
Spolu už hrajeme strašně dlouho. Bohužel tady na turnaji nám to moc nelepilo... Snažili jsme se z toho dostat, ale když strašně moc chcete, tak to pak nejde. Jsme rádi, že aspoň proti Slovákům jsme dali nějaké góly. Nebyli jsme na tom totiž úplně dobře psychicky. Když se prohrává a nedaří, je to pro člověka těžké. I proto tady máme zkušené trenéry, kteří nám s tím pomáhali. Kdyby tady nebyli, tak se možná sesypeme (usmívá se). Ne, vážně, člověk musí být v těchto momentech silný. Ne vždy se totiž daří...

Ohlas s obráncem Janem Mlčákem

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz