TOP 10 hvězd letošního Hlinka Gretzky Cupu

Foto: iihf.com a leijonat.fi

(RED DEER, od našeho zpravodaje) Hlinka Gretzky Cup bývá každoročně nejkvalitnější reprezentační akcí v kategorii U18. O prestiži turnaje svědčí výčet hvězd na letošním ročníku.

Plekanec TELH

Bowen BYRAM (O, Kanada)
Byram má potenciál, aby byl příští rok nejvýše draftovaným obráncem do NHL. V šestnácti letech dokázal v 67 zápasech WHL získat 34 bodů, přičemž v play off jeho výkony ještě gradovaly. Hrál i na dubnovém MS "18".

Mikko KOKKONEN (O, Finsko)
Kokkonen strávil minulou sezonu mezi muži: dvanáct utkání odehrál v elitní finské lize, dalších 32 pak ve druhé nejvyšší. V dubnu pomohl finské osmnáctce ke zlatu na mistrovství světa.

Arthur KALIYEV (Ú, USA)
Útočník s ruskými předky má za sebou mimořádnou sezonu: ač mu bylo teprve šestnáct let, v základní části WHL nasázel 31 gólů! 

Alexis LAFRENIÈRE (Ú, Kanada)
Asi největší hvězda letošního Hlinka Gretzky Cupu – Lafrenière je předpokládanou jedničkou draftu 2020.

Ryan SUZUKI (Ú, Kanada)
Suzuki bude na příštím draftu patřit k nejlepším tvůrcům hry. Nevyniká fyzicky, umí však najít chytrá a překvapivá řešení. Jeho bratra Nicka v roce 2017 draftovalo Vegas ze 13. místa, mladší Ryan by mohl dopadnout podobně.

Kirby DACH (Ú, Kanada)
Další z adeptů na TOP 10 v příštím draftu. Dach je urostlý centr, který měří přes 190 centimetrů a v minulém ročníku WHL sbíral takřka bod na zápas. 

Dylan COZENS (Ú, Kanada)
Podobně jako Dach je i Cozens středním útočníkem a také on má přes 190 centimetrů. Skauty ohromil v play off WHL, kde v šestnácti zápasech sedmkrát skóroval a přidal šest asistencí. 

Peyton KREBS (Ú, Kanada)
Kanada má na letošním turnaji mimořádnou ofenzivu, a je proto hlavním favoritem. Krebs je všestranný útočník, který zažil skvělý rok ve WHL (67 utkání, 17+37).

Alexander HOLTZ (Ú, Švédsko)
Pokud je Lafrenière pravděpodobnou jedničkou draftu 2020, Holtz by měl přijít na řadu brzy po něm (možná taky hned). Šestnáctiletý Švéd má úžasné střelecké schopnosti – získá někdy Maurice Richard Trophy, tak jako jiný Alexandr?

Maxim ČAJKOVIČ (Ú, Slovensko)
Čajkovič zazářil na dubnovém MS osmnáctiletých, kde v pěti zápasech nasbíral jedenáct bodů (4+7). Na ledě hraje s neuvěřitelným zápalem a bojuje pro tým. 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz