Wau, v Havířově se toho nebojí! Tohle je jeho TOP 5 posil

Havířov v předešlých dvou sezonách proháněl favority a překvapoval skvělými výkony. Letos? Letos se zdá, že favority už prohánět nebude. Sám totiž bude jedním z nich.

Generali Česká Cup

Matyáš Daňa (G, 22 let)

Minulá sezona: Opava, 37 zápasů (20 výher, 3,18 G/Z)

Jeden ze tří hráčů Opavy, které si manažer Pavel Zdráhal přivedl s sebou z Opavy. Daňa patřil k nejlepším gólmanům druhé ligy. Slezan loni překvapil druhým místem ve skupině Východ a Daňa byl jasně nejužitečnějším hráčem týmu. Zdá se, že k Aleši Stezkovi je to na post dvojky výborná volba. 

Antonín Bořuta (O, 31 let)

Minulá sezona: Znojmo, 52 zápasů (7+20)

Špičková posila. Antonín Bořuta a Alex Rašner mají potenciál být mezi deseti nejlepšími obránci celé soutěže. Bořuta hrál za Havířov už v sezoně 2018/2019 a všichni si doteď pamatují, jak přínosný pro AZet byl. Nejen v přesilovkách. Hrát by měl přes dvacet minut za zápas a atakovat může hranici deseti gólů a třiceti bodů.

Martin Adamský (Ú, 39 let)

Minulá sezona: Třinec, 48 zápasů (7+5)

Jeden z předsezonních kandidátů na nejlepšího útočníka sezony. Čekají se velké věci. V přesilovkách, při hře 5 na 5, v oslabení... Do Havířova navíc nejde svou kariéru jen tak dohrát, chce ukázat, že má stále na extraligu. Oslavil už 39. narozeniny, bruslení a rychlost ale rozhodně jeho slabinou není. Právě naopak... Havířov může zažít nejlepší sezonu od svého znovuzrození – a Adamský je hlavní důvod, proč si to myslet.

Roman Szturc (Ú, 30 let)

Minulá sezona: Poruba a Frýdek-Místek, 34 zápasů (14+12)

Minulá sezona nebyla povedená: opustil extraligu a nezářil ani o patro níž. Vzhledem k jeho bohatým extraligovým zkušenostem se prostě čekalo víc. Každopádně k tomu, aby hokejista odváděl dobré výkony, potřebuje také klid. A ten Szturc loni neměl: prošel hned čtyřmi kluby. Silový křídelník to nebude mít v bruslivé Chance lize jednoduché, každopádně jde o zvučnou posilu, s níž vypadá havířovský tým o dost nebezpečněji.

Jiří Zdeněk (Ú, 37 let)

Minulá sezona: Poruba, 52 zápasů (13+9)

Havířov zatím o Jiřím Zdeňkovi neinformoval, už se ale dostalo na veřejnost, že s týmem týden trénuje. Pokud by skutečně AZet posílil, pomohl by s tzv. secondary scoringem. Určitě opět může překonat metu deseti branek. V 37 letech už ví, kam se postavit. Ví, kde hledat spoluhráče. Pokud k sobě dostane dvě mladá křídla, může jim dost předat. Ideální třetí či čtvrtý centr.

Aktuální kádr AZ Heimstaden Havířov

Brankáři: Aleš Stezka, Matyáš Daňa, Marek Štipčák.

Obránci: Antonín Bořuta, Alex Rašner, Tomáš Dajčar, David Chroboček, Jaroslav Mrowiec, Ludvík Rutar, Vojtěch Ševěček, Dominik Ficek.

Útočníci: Martin Adamský, Lukáš Bednář, Dominik Cihlář, Jozef Danielčák, Jakub Doktor, Jan Dvořák, Jan Maruna, Ondřej Procházka, Filip Seman, Roman Szturc, Tomáš Rousek, Jiří Zdeněk.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz