TOP 5 posil Šumperka? Chybí velká jména, zatím je adeptem na sestup

Aktuální kádr Draků sice není kompletní, minimálně mají dorazit ještě tři útočníci a brankář, přesto... Na papíře se zdá, že Šumperk navzdory postupu oslabil. Které posily se budou snažit tuhle myšlenku vyvrátit?

Aplikace Tipsport extraligy

Martin Nepokoj (O, 20 let)

Minulá sezona: Havířov, 33 zápasů (2+5)

Nepokoj má za sebou premiérovou sezonu mezi profesionály – v Havířově dostával ice time okolo třinácti minut. Co se týče inkasovaných branek za 60 minut, byl z obránců AZetu nejhorší (3,67 GA/60). Každopádně získal potřebné zkušenosti. Vzhledem k aktuálnímu složení šumperské defenzivy má velkou šanci, aby se vešel mezi šest beků.

Stanislav Dosek (O, 21 let)

Minulá sezona: Boston Bandits, NCDC, 35 zápasů (4+9)

Do Česka se hodlá vrátit po dvou sezonách v nižších zámořských soutěžích. Předtím prošel českobudějovickou mládeží a nakoukl i do reprezentační devatenáctky. Šumperk vsadí na mladý tým. Jak se Dosek téhle šance chopí?

Tadeáš Král (Ú, 24 let)

Minulá sezona: Třebíč, 59 zápasů (9+13)

Zatím jediná opravdu prověřená posila – Král už má v Chance lize slušné jméno. V Třebíči hrál třetího centra, v Šumperku by ale mohl naskočit v prvním útoku. Ruce má hodně šikovné, dobře se pohybuje, dostává se do šancí. Zatím doplácel na nižší efektivitu. U Draků jistě dostane hodně příležitostí, aby se v produktivitě zvedl. Trenér Martin Sobotka ho dobře zná. Král klidně může atakovat hranici čtyřiceti bodů. Je to v něm.

Jiří Uhlík (Ú, 24 let)

Minulá sezona: Klatovy, 34 zápasů (24+19)

Uhlík už si v hokejovém prostředí také vybudoval slušné renomé. Poslední čtyři sezony patřil k nejlepším útočníkům druhé ligy, v Klatovech sbíral přes bod na zápas. Loni nakoukl i do Chance ligy, když pomohl Sokolovu. Teď je před ním největší výzva – v Šumperku chce přesvědčit, že má na to hrát mezi profíky.

Matěj Potočný (Ú, 20 let)

Minulá sezona: jun. Vítkovice, 42 zápasů (8+23)

Syn havířovské ikony Martina Potočného už v Chance lize naskočil – v šestnácti letech, v sezoně 2016/2017 během play out. Poté strávil tři roky ve vítkovické juniorce. Teď se mezi muže vrací. Z jeho statistik je patrné, že to není žádný vyhlášený střelec, zato výborně tvoří hru. Skýtá se v něm zajímavý potenciál, rozvine ho už letos?

Matěj Potočný

Matěj Potočný | Foto: Karel Švec, Český hokej

Aktuální kádr DRACI PARS ŠUMPERK

Brankáři: Marek Peksa, Dalibor Venouš.

Obránci: Petr Gewiese, Daniel Kabelka, Marek Haloda, Jakub Řezáč, Dominik Věntus, Štěpán Dudycha, Martin Nepokoj, Jiří Kališ, Adam Spálovský, Stanislav Dosek.

Útočníci: Tadeáš Jaroš, Jan Milfait, Vojtěch Krejčiřík, Daniel Spratek, Daniel Hroch, Adam Scheuter, Jakub Horký, David Haluza, Matěj Potočný, Tadeáš Král, Jiří Uhlík, Tomáš Krč.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz