Vykoukal o ostudě s Vítkovicemi: Lakatoš provokoval, fanoušci mu to vrátili

Foto: Facebook HC Vítkovice Ridera

Ostudou skončilo páteční přípravné utkání mezi Prostějovem a Vítkovicemi. V čase 59:13 dal čtvrtý gólů hostů Dominik Lakatoš, který pak od části publika uslyšel rasistické urážky. Pokřiky „cikáne, cikáne!" přiměly hostující tým k odchodu do kabiny, zápas byl poté předčasně ukončen.

NHL 20

„Herní aspekt ponechám tentokrát stranou. Žijeme ve 21. století a to, co se stalo v závěru nás opravdu naštvalo, proto jsme se rozhodli k tomu kroku odvést tým do kabiny. Jsme jedna parta, jedna rodina a k žádnému z členů naší rodiny si nikdo nesmí dovolit nic podobného, rozhodnutí bylo okamžité a celý tým jako jeden muž souhlasil,“ uvedl na vítkovickém webu generální manažer a hlavní trenér Jakub Petr.

Závěr zápasu byl vyhrocený, jak situaci viděl kouč a sportovní manažer Jiří Vykoukal? „To jsem nepochopil, je to mimo moje chápání," řekl v rozhovoru pro Prostějovský deník při debatě o odchodu soupeře do šaten a o následném předčasném ukončení zápasu.

Foto: TVCOM.cz

Reakce fanoušků je odsouzeníhodná, podle Vykoukala ji Lakatoš pomohl vyvolat svým chováním v dřívějším průběhu utkání. „Ten kluk tam jezdí, celý zápas provokuje a otravuje. Provokuje i fanoušky – a ti mu to pak vrátili. To by si spíš měli interně vyřešit v klubu, že takhle se hráč prostě nemá chovat. Když už se takhle chová celý zápas, potom už to měli udržet a těch 57 sekund dohrát. Že odešli, to je spíš ostuda pro ně než pro nás," uvedl pro Prostějovský deník.

Inkriminovaný moment najdete ve videu od TVCOM.cz (od času 2:35:20) ↓

Klání Jestřábů s Vítkovicemi bylo dramatické a až do finiše vyrovnané. „Chtěli jsme vyhrát, což soupeř samozřejmě těžce nesl. Když prohrává s první ligou, to je normální," připomněl dvojnásobný mistr světa Jiří Vykoukal, v minulosti dlouholetý obránce Sparty a národního mužstva.

„Když přijede extraligový tým, s týmem z první ligy moc nechce hrát. Ale my jsme rádi, že Vítkovice přijely. A že jsme utkání mohli odehrát. Na obou stranách bylo hodně vyloučených, ale myslím, že ty fauly byly. Oni nás potrestali, my v přesilovce dali jen jeden gól – to bylo málo. V závěru jsme udělali na naší modré velkou chybu, což je škoda," připojil závěrem hodnocení zápasu.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz