Úderné duo znovu pohromadě! Hlinka ve Spartě pomůže Tonovi

Foto: hcsparta.cz

31. května 2019, 12:14

Adam Bagar

Nejefektivnější útočná dvojice v historii Sparty se opět potkává! Jaroslav Hlinka po konci hráčské kariéry pomůže sportovnímu řediteli Petru Tonovi, nastupuje na pozici sportovního manažera klubu. Sparťané o tom informovali na svých webových stránkách.

partneři českého hokeje

Petr Ton se loučil už před dvěma lety, teď pověsil brusle na hřebík i o tři roky mladší Jaroslav Hlinka. „Jménem klubu je mi obrovskou ctí pogratulovat mu k neuvěřitelné kariéře ozdobené čtyřmi tituly ve Spartě,“ hlásí nejlepší střelec sparťanské historie, ke kterému se připojí jeho někdejší parťák z útoku, který je zase nejproduktivnějším hráčem klubu.

„S Petrem si rozumíme taky po lidské stránce, takže věřím, že nám to bude v kanceláři klapat podobně jako na ledě."

Hlinka se stal sportovním manažerem. „Jsem moc rád, že mě Petr oslovil, a mohu pokračovat nadále ve Spartě. Už během své kariéry jsem se sem rád vracel, je to můj domov. Vždyť jsem tu strávil bez pár let doslova celý život. S Petrem si rozumíme taky po lidské stránce, takže věřím, že nám to bude v kanceláři klapat podobně jako na ledě," přeje si.

„Bude mi dobrým oponentem, na druhou stranu máme podobný pohled na směřování klubu a stejný cíl. Rozuměli jsme si na ledě a věřím, že se tato spolupráce přenese i do vedení sportovního úseku klubu. Oba vidíme, co by se mělo zlepšit, a věříme, že se nám naše myšlenky i vize podaří přenést na hráče a dosáhneme dobrých výsledků,“ dodává Ton.

„Oba vidíme, co by se mělo zlepšit, a věříme, že se nám naše myšlenky i vize podaří přenést na hráče a dosáhneme dobrých výsledků.“

Hlinka ještě na konci uplynulé sezony Spartě vypomáhal. S pražským klubem slavil hned čtyři tituly, což se povedlo jen dalším pěti hráčům. Stal se ikonou, legendou klubu. Víc bodů nikdo ve sparťanském dresu nezískal, za 834 zápasů nasbíral 245 branek a 473 nahrávek. Bude se mu ve Spartě, která čeká už dvanáct let na titul, dařit i na manažerském poli?

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz