Na MS dal 5 gólů! Bude zářit i v TELH? Sukeľ o Spartě či Slovanu

Foto: iihf.com

23. května 2019, 14:59

Adam Bagar

(KOŠICE, od našeho zpravodaje) Slovenský útočník Matúš Sukeľ má za sebou velmi povedenou sezonu. Svými výkony ve Slovanu a následně v přípravě si řekl o své premiérové MS, na kterém patřil k nejlepším hráčům slovenského týmu. Bude se mu dařit i ve Spartě?

Aplikace Tipsport extraligy

„Doufám, že si to přenesu i do další sezony,“ přeje si slovenský šikula, který v Košicích zazářil pěti trefami, stal se nejlepším střelcem svého týmu a společně s Andrejem Sekerou a Erikem Černákem přebíral ocenění pro nejlepší slovenské hráče na šampionátu.

„Před turnajem by mě něco takového určitě nenapadlo. Už to, že jsem se tady dostal, pro mě znamená strašně moc, protože jsme měli opravdu nabitý tým. Moc jsem si to užíval, hráli jsme výborně, což se potom přenese i na gólové konto,“ libuje si Matúš Sukeľ.

Přestože Slováci porazili Američany a potrápili další giganty, mezi osmičku se nedostali, když nezvládli závěrečné sekundy duelů s Kanadou a Německem. „Nebýt těch smolných momentů v koncovkách utkání, tak jsme úplně jinde,“ ví po konečné deváté příčce.

Z osobního hlediska k povedenému šampionátu přispěla i sezona ve Slovanu Bratislava, kde v 60 zápasech nasbíral 18 bodů za deset branek a osm nahrávek. „Důležité bylo, že jsem hodně hrál, postupně měl vyšší a vyšší ice time,“ hlásí třiadvacetiletý hokejista.

Foto: iihf.com

V nové sezoně jej budou vídat fanoušci na extraligových stadionech, ještě před šampionátem vyměnil Slovan za Spartu. Hrála v tom roli také nejistota kolem bratislavského klubu? „Dá se říct, že z části to roli hrálo,“ prozrazuje ofenzivní posila pražského klubu.

„Se Spartou jsme komunikovali už na konci sezony, přišlo mi to jako lákavá nabídka. Jsem rád, že jsem ji přijal.“ Angažmá mu doporučil také krajan Andrej Kudrna, který ve Spartě odehrál už čtyři sezony. „Volali jsme si ještě před podpisem smlouvy,“ hlásí Sukeľ.

„Slyšel jsem na něj jenom samé chvály. Je to moderní trenér, takže věřím, že to bude dobré.“

Ten věří, že mu česká extraliga sedne a pod taktovkou kouče Uweho Kruppa se mu bude dařit. „Osobně jej neznám, ale slyšel jsem na něj jenom samé chvály. Je to moderní trenér, takže věřím, že to bude dobré,“ říká s tím, že se těší rovněž na samotnou Prahu.

„Mám ji rád, je to krásné město. S přítelkyní jsme tam byli víckrát na nějakém výletě, takže se tam moc těšíme,“ uzavírá účastník loňské olympiády v Pchjongčchangu, který má ve sbírce bronzovou medaili z juniorského MS. Se Slovenskem ji slavil v roce 2015.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz