Třída a bída: Karlovarská senzace, Birner má už deset bodů

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

První letošní přehled nejlepších a nejhorších statistických výkonů extraligy je tu! V úvodním vydání narazíme mimo jiné na parádní karlovarský rychlovlak, klíčovou roli Jaroslava Januse pro Litvínov i kladenské trápení.

Nový fanshop

Třída

Zelenobílý lídr extraligy
V lázeňské metropoli propuká hokejová horečka, tamní Energie totiž v současnosti zůstává jediným stoprocentním týmem extraligy a po třech kolech tak vede nejvyšší českou soutěž! Karlovarští těží hlavně ze svých přesilovek, těch už využili pět, v početní výhodě tak vstřelili 35,71 % všech svých dosavadních branek. V nedělním čtvrtém kole bude chtít zelenobílý vlak zastavil Olomouc, udrží si Energie svou neporazitelnost?

Každých šest minut bod?
Po prvních třech utkáních vede žebříček produktivity extraligy liberecký Michal Birner, třiatřicetiletý mazák v oněch třech duelech nasbíral neuvěřitelných deset bodů, v průměru to vychází na jeden bod každé 5,74 minuty, kterou Birner odehraje na ledě! Navíc hned osm z těchto deseti úspěchů si Birner připsal za rovnovážného počtu bruslařů na ledě. O nějaké statistické pomoci velkou účastí při přesilovkách se tedy mluvit nedá.

Janus osamoceným hrdinou Vervy
Nebýt Jaroslava Januse, litvínovská Verva by horko těžko ubojovala i ony dosud jediné tři body z prvního kola proti Kometě Brno. Slovenský gólman totiž dosud pustil za svá záda jen pět kotoučů a naopak rovnou stovku jich zastavil, což znamená, že si aktuálně drží druhou nejvyšší úspěšnost zákroků mezi letošními jedničkami – 95,24 %. V ani jednom duelu navíc nedostal více než dvě branky. Tady by to chtělo trochu pomoct od útočníků...

Foto: hcverva.cz

Bída

Pětkrát mimo, kde je branka?
Zkušený zadák Lukáš Pulpán patří mezi ty obránce, kteří umí výborně podpořit ofenzívu svého celku, v dosavadním průběhu soutěže to ale plzeňskému rodákovi trochu drhne. Aktuálně totiž patří mezi úzkou skupinu hráčů, kteří ještě ani jednou střelou na bránu neohrozili gólmana soupeře. Ovšem nikdo jiný se o to nepokusil častěji než právě Pulpán. Ten už pětkrát musel sledovat, jak jeho střela nenachází prostor mezi třemi tyčemi.

Třináct vteřin a jdeš ven!
Takový debut v extralize si asi při hře na rybníku žádný dvanáctiletý klučina nepředstavuje... Plzeňský Michal Houdek totiž odehrál při prvním zápasu celé soutěže pouhých třináct sekund, než Marka Kvapila krosčekem na mantinel a vzápětí se ještě porval s Janem Piskáčkem, jenž se jal svého spoluhráče bránit. V současnosti tak má mladý zadák na kontě hned 39 trestných minut, nejvíce v celé lize, k tomuto číslu mu navíc stačilo skutečně pouze třináct vteřin na ledě.

Kladno bez bodu, chce to střílet
V celé soutěži zbývají už jen dva kluby, které stále čekají na svůj první bod: zlínští Berani a Kladno. Právě týmu pod velením Jaromíra Jágra chybí k úspěchu poměrně základní změna herního plánu – chce to víc střílet. Rytíři v průměrném utkání totiž vyšlou jen 47,70 střel směrem k soupeřově kleci, a to včetně nepřesných a zblokovaných střel. V celé soutěži je na tom hůř jen Litvínov a vedoucí Energie.

Foto: Kateřina Macečková, hokejkv.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz