Szturc začne ročník ve Zlíně. Smlouvu do konce sezony si musí vybojovat

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Už v minulých týdnech bylo jasné, že po 12 letech se pouto mezi útočníkem Romanem Szturcem a Vítkovicemi roztrhne. Nyní je konečně jasné, kam kroky 29letého hokejisty povedou dál. Formou hostování ho získali zlínští Berani, ovšem o smlouvu na celý ročník 2019/20 se bude muset karvinský rodák teprve poprat.

HokejkaTV

Jak uvádí webové stránky zlínského hokejového klubu, Berani se Szturcem podepsali kontrakt „zatím jen na začátek extraligy“. O tom, jestli nadcházející sezonu ve žluto-modrém dresu dokončí, rozhodnou jeho výkony. Do kdy přesně bude muset vedení Zlína přesvědčit, Berani na svých stránkách neuvádějí.

Martin Hosták, generální manažer loňského účastníka předkola play off, si příchod bývalého mládežnického reprezentanta každopádně pochvaluje. 

„Roman je poslední hráč, kterého přivedl Jirka Šolc a jsem velmi rád, že se objeví v našem dresu,“ ujasnil Hosták v tiskové zprávě na klubovém webu, že šlo o poslední úlovek sportovního manažera, který v klubu od konce června nepracuje.

Szturc ve svém (zatím) posledním ročníku za Vítkovice nasbíral v 47 zápasech základní části 15 bodů (6+9), v osmi duelech vyřazovací části si připsal jednu asistenci. Nejlépe mu vyšel ročník předcházející, kdy v kompletní porci zápasů základní části zaznamenal 23 bodů.

„Roman je poslední hráč, kterého přivedl Jirka Šolc a jsem velmi rád, že se objeví v našem dresu.“

„Myslím, že do týmu skvěle zapadne, jedná se navíc o šikovného praváka, kterých nemáme v týmu dost. Já si jej pamatuji z mládežnických reprezentací, má dobrou střelu i nahrávku,“ popsal Hosták silné stránky nejnovější akvizice svého mužstva.

Aktuální kádr Zlína:

Brankáři:
Libor Kašík, Daniel Huf, Michal Kořének

Obránci:
Lukáš Buchta, Jan Dluhoš, Jakub Ferenc, Ralfs Freiberg, Daniel Gazda, Matyáš Hamrlík, Martin Padrnos, David Nosek, Dalibor Řezníček, Tomáš Žižka.

Útočníci:
Jan Dufek, Tomáš Fořt, Štěpán Fryšara, Jakub Herman, Antonín Honejsek, Bedřich Köhler, Pavel Kubiš, Zdeněk Okál, Jiří Ondráček, Rickard Palmberg, Michal Popelka, Pavel Sedláček, Roman Szturc, Jakub Šlahař.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz