Derby mezi Zlínem a Vsetínem s otazníkem. V Uherském Hradišti hrozily bitky fanoušků

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

Dlouho na sebe nenerazili, letos se hokejisté Zlína a Vsetína měli utkat v letním přípravném utkání. Jenže žhavé derby je zatím s otazníkem. Zápas chystali v Uherském Hradišti, ovšem, slovácký klub se pořadatelství vzdal. Důvodem jsou obavy o bezpečnost fanoušků a také rizika škod na majetku.

Nový fanshop

Představitelé Beranů a Vsetína plánovali zápas na termín 14. srpna. V Uherském Hradišti se nakonec neuskuteční, náhradní varianta se řeší.

. „Po vyhodnocení bezpečnostních rizik na stadionu a mimo něj se zástupci klubu HC Uherské Hradiště rozhodli odstoupit od dohody o pořádání utkání. Způsob vracení již zakoupených vstupenek bude brzy oznámen," uvádějí stránky zlínských Beranů..

Foto: Martin Pavlík, hc-vsetin.cz

Hokejisté Zlína a Vsetína v minulosti svedli velké bitvy, ovšem poslední dobou na sebe dlouho nenarazili. Letos ta šance stále je, ovšem v Uherském Hradišti se na souboj těšili fanoušci marně. „Je to škoda. Ze sportovního hlediska to bylo lákavé. Úžasná událost. Ale převážila rizika," řekl pro MF DNES předseda hradišťského klubu Miroslav Stavjaňa.

Zmíněný list informuje, že na stadionu s kapacitou 2400 diváků proběhla nedávno inspekce za účasti kriminální policie, která pořadatele upozornila na reálné hrozby. Vyloučit se nedaly bitky fanoušků včetně fotbalových rowdies z regionu i z Polska.

„Seznámili jsme organizátory s bezpečnostními riziky, která s tímto zápasem můžou souviset. Na základě těchto informací se rozhodli utkání na zimním stadionu v Uherském Hradišti neuspořádat,“ řekl MF DNES krajský policejní mluvčí Petr Jaroš.

Oba týmy věří, že k zápasu dojde jinde, je totiž mimo jiné součástí přerovského turnaje Zubr Cup. Ve Vsetíně probíhá rekonstrukce zimního stadionu, k dispozici je aktuálně jediná tribuna. V úvahu připadá Zlín, možná Přerov. Vedení Beranů se k situaci blíž vyjádří příští týden.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz