Štůrala si zachytá v první lize, pomůže Prostějovu

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

Prostějov získal na střídavé starty zlínského brankáře Tomáše Štůralu. V nadcházející sezoně by měl za Jestřáby odchytat až patnáct utkání.

Jágr Chance liga

Dlouhodobou prostějovskou jedničkou zůstává stejně jako v minulé sezoně Jakub Neužil. Štůrala pochopitelně pokračuje i ve Zlíně, kde vytvoří dvojici s Jakubem Sedláčkem.

Třiatřicetiletý Štůrala už má s druhou nejvyšší soutěží spoustu zkušeností: chytal za Vrchlabí, Třebíč, Šumperk nebo Přerov. Na každé štaci se zařadil k nejlepším gólmanům ligy. 

Ani prostějovské prostředí není pro Štůralu španělskou vesnicí. U Jestřábů strávil sezonu 2007/2008, tehdy týmově hodně nepovedenou – Prostějov totiž sestoupil do druhé ligy.

Nyní, o deset let později, je situace jiná: Hanáci by měli patřit k favoritům soutěže. Během pauzy přivedli Jana Zdráhala, Marka Račuka a Lukáše Žálčíka, tedy elitní prvoligové hokejisty. 

Soupiska LHK Jestřábi Prostějov

Brankáři: Jakub Neužil, Tomáš Štůrala, Kryštof Rochla.

Obránci: Jan Zdráhal, Daniel Kolář, Matěj Bažant, Ladislav Havlík, Alex Rašner, Ondřej Mikliš.

Útočníci: Tomáš Nouza, Tomáš Divíšek, Jan Starý, David Dvořáček, Marek Račuk, Lukáš Žálčík, Lukáš Luňák, Matouš Venkrbec, Radek Prokeš, Václav Meidl, Matěj Zabloudil.

Foto: Jan Gebauer, fotogebauer.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz