Prostějov získal produktivního útočníka Račuka

Foto: lhkjestrabi.cz

Urostlý pětadvacetiletý forvard Marek Račuk se po odchodu ze Slavie stěhuje na Moravu: upsal se ambicióznímu Prostějovu.

Plekanec Chance liga

„Měl jsem i jiné nabídky, ale jednání s panem Vykoukalem bylo konkrétní, rychlé. A nechtěl jsem čekat, jak ostatní jednání dopadnou nebo nedopadnou. Zvolil jsem Prostějov a udělal jsem dobře," říká pro lhkjestrabi.cz nová akvizice.

Račuk hrál většinu kariéry v Čechách: mládežnická léta strávil v Litvínově, pak působil v Chomutově a na jeho farmě v Kadani. Objevil se i v kladenském dresu.

Minulou sezonu začal ve Znojmě (18 utkání, 1+3) a dokončil ji ve Slavii (32 zápasů, 13+14). U sešívaných patřil k rozdílovým hráčům.

Jestřábi po Račukově příchodu ještě zvýšili – už tak velkou – ofenzivní sílu a mohli by pomýšlet na přední příčky tabulky. „Můj cíl je týmový: Chci být do první čtverky!" hlásí Račuk.

Prostějov po otevření přestupového okna kromě Račuka přivedl obránce Jana Zdráhala a útočníka Lukáše Žálčíka. 

„Můj cíl je týmový: Chci být do první čtverky!"

Oproti minulé sezoně už nebudou na Hané působit Dušan Žovinec (Frýdek-Místek), Marek Drtina (Nice), Jan Rudovský (Frýdek-Místek) nebo Aleš Holík. Zkoušku v Karlových Varech podstupuje bojovník Marek Švec. Na prostějovské soupisce zatím chybí i Ondřej Fiala.

Aktuální soupiska LHK Jestřábi Prostějov

Brankáři: Jakub Neužil, Kryštof Rochla.

Obránci: Jan Zdráhal, Daniel Kolář, Matěj Bažant, Ladislav Havlík, Alex Rašner, Ondřej Mikliš.

Útočníci: Tomáš Nouza, Tomáš Divíšek, Jan Starý, David Dvořáček, Marek Račuk, Lukáš Žálčík, Lukáš Luňák, Matouš Venkrbec, Radek Prokeš, Václav Meidl, Matěj Zabloudil.

Foto: Jiří G. Novák, hc-slavia.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz