Střípky ze 2. ligy: Galvas se loučí, baníkovec Hruška a ztráty pro Brod

Foto: Lukáš Bajgar, hcporuba.cz

V opavském áčku strávil necelých třináct sezon a zažil dokonce časy, kdy ještě Slezan působil mezi tuzemskou elitou. Ale další starty v dresu mateřského klubu nepřidá. Ostřílený bek David Galvas se ve 42 letech rozhodl ukončit hráčskou kariéru. U týmu však zůstává, pomůže Marku Harazimovi jako asistent trenéra.

NHL 20

„Už po konci uplynulého ročníku jsem uvažoval, že skončím. Nakonec jsem se rozhodl ještě pokračovat. Myslím, že teď, když můžu zůstat dál u mužstva, je ten správný čas skončit,“ má jasno David Galvas. K jeho odchodu možná přispěla také nedávná loučení Vladimíra Holíka a Pavla Selingra.

„Mému rozhodnutí to taky napomohlo. Všichni starší a zkušenější hráči kolem mě skončili. A místo nich přišli mladí kluci, v kabině je to trochu jiné. Ale nejvíc mě ovlivnil fakt, že u týmu můžu zůstat v nové roli,“ líčí nový opavský asistent, jenž je bratrem olomouckého zadáka Lukáše Galvase.

„Všichni starší a zkušenější hráči kolem mě skončili. A místo nich přišli mladí kluci, v kabině je to trochu jiné. Ale nejvíc mě ovlivnil fakt, že u týmu můžu zůstat v nové roli.“

Starší z bratrů Galvasů se s kariérou loučil porážkou 1:3 s Novým Jičínem, v závěru dokonce namazal soupeři na gól a vzteky zlomil hůl. „Představoval jsem si to samozřejmě jinak,“ směje se Galvas, kterému nevyšla ani letošní premiéra na trenérském postu. Opava prohrála v Kopřivnici 2:4.

Tatra už v utkání nastoupila se třemi posilami do zadních řad. Z Poruby přivedla Marka Baila, z Havířova Adama Heinzla a z vítkovické juniorky Radima Štěpánka. „Vedení tímto reaguje na zranění hráčů a špatnou výsledkovou sérii prohraných zápasů,“ informuje Kopřivnice na svém webu.

Havlíka zlákal Prostějov, Spratek opouští Bruslaře na vlastní žádost

V Porubě se poprvé v sezoně představil v hodonínském dresu kladenský odchovanec Jakub Hajný, který u Drtičů působil už v minulém ročníku a ve 43 zápasech nasbíral 19 bodů. Nyní má na jih Moravy vyřízeny střídavé starty z Prostějova. V Hodoníně naopak nedávno skončil Michal Hlaváč.

Novinky hlásí také ambiciózní Havlíčkův Brod. Jeho řady opouštějí zadák Ladislav Havlík a útočník Daniel Spratek. „Havlíka zlákal na hostování prvoligový Prostějov, Spratek odchází na vlastní žádost. Měl pocit, že na ledě nedostává potřebný prostor,“ prozrazují Bruslaři na klubovém webu.

Zkušený David Hruška nakonec pomůže Baníku až do konce sezony

Zástupci Sokolova pak přinesli svým fanouškům skvělou zprávu, Baník se dohodl s Davidem Hruškou na spolupráci do konce ročníku, ačkoliv měl původně mateřskému klubu pomoci jen v úvodu sezony. „Přejeme Davidovi hodně gólů v dresu Baníku a ať mu drží zdraví,“ píše klub na svém webu.

Pětinásobný extraligový mistr, který v nejvyšší soutěži nastřílel 303 branek, se zatím pomalu rozjíždí. Také vinou nemoci zaznamenal pět kanadských bodů v pěti utkáních. Trenér Michal Jäger si však od čtyřicetiletého útočníka hodně slibuje. „Jeho zkušenosti jsou nenahraditelné,“ uvedl pro Deník.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz