Děčín přehrál Vrchlabí, tahák o čelo rozsekl porubský Káňa

Foto: Lukáš Bajgar, hcporuba.cz

11. října 2017, 22:27

Tomáš Nejedlo

Pět duelů západní a tři utkání východní skupiny - přesně takový byl program ve druhé lize ve středu 11. října. Vedoucí Děčín hostil Vrchlabí, které patří rovněž ke špičce tabulky. Po dvou třetinách vyrovnaného boje nakonec Děčínští ukázali svou kvalitu a třemi góly potvrdili výsadní postavení. S chutí si zastřílel i nováček ze Dvora Králové, když si doma smlsnul na Mostu 7:2. Dobrou šestigólovou mušku měli i Draci z Bíliny a diváky potěšili i aktéři utkání Řisuty – Kobra. Tam padlo v řádné hrací době deset gólů a bod navíc nájezdy přisoudily Buldokům.

HokejkaTV

Na Východě bylo ostře sledované utkání čela tabulky. A bylo na co koukat – Poruba nakonec doslova udolala konkurenta z Hodonína v nájezdech celkově 5:4. Domácí výhry pak zaznamenaly Kopřivnice a Nový Jičín.

SKUPINA ZÁPAD:

Děčín přichystal smrtící údery na třetí třetinu

Úvod soutěže zastihl hokejisty Děčína ve výborné formě. Tým zpod Sněžníku, který se v minulých ročnících pohyboval spíše na rozhraní play off, nyní vede tabulku skupiny Západ a potvrdilo to i středeční domácí utkání s Vrchlabím. Hosté z Krkonoš živili naději na body po dvě třetiny, v poslední dvacetiminutovce však tato definitivně zhasla. Děčín ukázal svou sílu a za stavu 3:3 strhl duel ve svůj prospěch. Třemi kanadskými body přispěl Roman Navarra a poslední dva uklidňující góly přidala zkušenost v podobě mazáků Oliveriuse a Haška.

HC Děčín – HC Stadion Vrchlabí 6:3 (1:1, 2:2, 3:0)

Branky a nahrávky: 4. Navarra (Oliverius), 22. Vaněk (Kaltenböck), 24. Navarra (Hříbal), 46. Baránek (Navarra, Kaltenböck), 52. Oliverius (Vaněk, Baránek), 59. Hašek – 20. Šimoníček (Jirků), 30. Miškovský (Urban), 37. Šťastný (Filip).

Letňany platily v Sokolově nováčkovskou daň

Sokolov je podobným příkladem jako celek Děčína. Baník loni bojoval na samém pokraji sestupu, nakonec se zuby nehty mezi druholigovými účastníky udržel. Nyní mu patří třetí příčka s čtyřbodovou ztrátou právě na vedoucí Děčína. Severočechům zcela nepochybně pomáhá přítomnost veterána a kanonýra Davida Hrušky. Tamní odchovanec také načal gólový účet středečního setkání s Letňany, a když ve druhé části Šafář s Kvapilem upravili už na 3:0, s hosty bylo zle. Přesto Kučera s Havlůjem ve třetí části zdramatizovali závěr, leč na víc už Letcům čas nezbyl.

HC Baník Sokolov – HC Letci Letňany 3:2 (1:0, 2:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 13. D.Hruška (Kuběna, T.Rohan), 27. Šafář (Weinhold, Zadražil), 37. Kvapil (Trapl) – 51. F.Kučera, 56. Havlůj (Volek, Chvála).

Řisuty a Kobra se přetahovaly v desetigólové přestřelce

Ofenzivní podívanou měli možnost vidět diváci na slánském zimním stadionu, neboť domácí Řisuty i Kobra vrhly síly do útoku a výsledkem bylo deset vstřelených branek, stejně jako remíza 5:5 v řádné hrací době. Do třetí části šly oba celky za stavu 3:2 pro domácí a začalo to pravé drama. Hostům se nejprve podařilo vyrovnat, aby v 50. minutě posila z Tábora David Kellner poslal Pražany do vedení. S tím se domácí nesmířili a Janeček s Fortelkou strhli stav na stranu Buldoků. Přesto se body dělily, za což mohla trefa Nováka dvě minuty před třetí sirénou. Nájezdový bod navíc pak vystřelil domácím Bláha.

HC Řisuty – HC Kobra Praha 6:5 v nájezdech (2:1, 1:1, 2:3 – 0:0)

Branky a nahrávky: 3. Janeček (Vildumetz), 5. Keszi (Vildumetz), 25. Krpata (Náprstek, Kos), 51. Janeček (Fortelka), 57. Fortelka, rozhodující nájezd Bláha – 14. Hlinka (Jedlička), 28. Šteiner (Novák, Tuma), 41. Tuma (Novák), 50. Kellner (Verbík R.), 58. Novák.

Jen druhá třetina Vlkům v Bílině na body nestačila

Utkání zcela rozdílných třetin se hrálo v Bílině. Přítomní fanoušci si místy museli myslet, že přecházejí z jednoho duelu snad na úplně jiný. Posuďte sami. V první části hry domácí dvěma slepenými góly Hrdličky a Procházky vedli 2:0 a mohli se cítit v pohodě. Jenže ve druhé třetině to byli úplně jiní Vlci. Najednou jich bylo plné kluziště a přišly i góly. Žalud snížil, Nevyhoštěný vyrovnal a světe, div se – ve 38. minutě skóroval opět Žalud a Jablonec vedl. Bouřka v kabině Draků však nebývale zabrala! Třetí třetina v poměru 4:0 pro Bílinu? Proč ne! V bláznivém utkání brali tři body Bílinští v konečném resumé 6:3.

HC Draci Bílina – HC Vlci Jablonec nad Nisou 6:3 (2:0, 0:3, 4:0)

Branky a nahrávky: 7. Hrdlička (Zicho), 8. Procházka (Komínek), 42. Kýhos, 47. Jirkovský (Komínek), 59. Komínek (Bohm), 60. Kýhos (Mála) – 25. Žalud, 33. Nevyhoštěný, 38. Žalud (Pavlů, Zeman).

Rodos loňského prvoligistu nešetřil, trefil se sedmkrát

Mostečtí hokejisté po přesunu zpod Hněvína do Slaného ve druhé lize zatím paběrkují. Reputaci si nenapravili ani na ledě nadšeně bojujícího nováčka ze Dvora Králové, který v první třetině exceloval, a za stavu 4:0 se šlo hostům do dalších minut velmi těžko. Ani tak zkušení borci, jakými někdejší extraligový plejeři Alinč, Kubinčák nebo Rod, jsou, nedokázali s výsledkem něco udělat. Hosté sice snížili na 2:4 z jejich pohledu, jenže další tři trefy nakonec duel změnili v debakl Mostu. Naopak Rodos zaslouží za takto zvládnutý duel palec nahoru.

HC RODOS Dvůr Králové nad Labem – HC Most 7:2 (4:0, 0:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 7. Pozdnyakov (Kmošek), 12. Karlík (Hrazdíra, Pozdnyakov), 15. Luštinec (Valášek, Kocián), 20. Petira, 44. Kmošek (Junek), 55. Filip (Ježek, Luštinec), 60. Hrazdíra (Pozdnyakov) – 29. Sýkora (Macháček, Kellerstein), 43. Kohůt.

SKUPINA VÝCHOD:

Poruba udolala ve šlágru Drtiče v nájezdech

Ostře sledovaný duel se hrál v Ostravě-Porubě, kam zavítal Hodonín. Oba celky patří k horkým aspirantům na postup do vyšší soutěže, a tak při pohledu na tabulku okupují první dvě příčky tabulky východní skupiny. A samotný průběh utkání potvrdil, že právem. Skóre brzy otevřel kanonýr Luka, avšak za hosty reagoval podobně disponovaný střelec Petr Peš. Pak se skóre pohybovalo jako na houpačce a divákům se zápas musel líbit. Domácí sice vedli o dva góly, jenže když Vrána ve 37. minutě skóroval, Drtiči vedli. Ve třetí části srovnal Zdeněk a pak už se šlo až do nájezdů, které rozhodl zkušený Tomáš Káňa. V dobrém světle se na domovském ledě představil Jakub Peslar, aktuálně ve službách Hodonína, jenž zaznamenal tři body.

HC RT TORAX Poruba 2011 – SHK Hodonín 5:4 v nájezdech (2:1, 1:3, 1:0 – 0:0)

Branky a nahrávky: 4. Luka, 19. Fojtík (Puškár, Haas), 31. Janota (Zdeněk), 41. Zdeněk (Janota, Káňa), rozhodující nájezd Káňa – 5. Peš (Matula, M. Haloda), 32. Romančík (Peslar), 37. Peslar (Mojžíš, Romančík), 37. Vrána (Peslar, Romančík).

Kopřivnice zastavila sérii proher, porazila Opavu

Čtyři duely v řadě se hráči kopřivnické Tatry neradovali ze zisku bodů. Až na pátý pokus se jim to povedlo, doma zdolali Opavu. Vedení klubu reagovalo na špatnou situaci a zranění několika hráčů angažováním trojice obránců Bail, Heinzl a Štěpánek. Všichni jmenovaní zasáhli už do duelu se Slezany, vyztužili zadní řady a podíleli se svými výkony na výhře 4:2. Góly ale obstarali jiní. Dva body zaznamenal třeba hrající asistent trenéra Martin Tomášek, stejnou dávkou bodů přispěl i Jakub Mach. Tatře by se tak mohlo blýskat na lepší časy.

HC TATRA Kopřivnice – HK Opava 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 7. Vyčesaný (Tomášek), 14. Sluštík (Mach, Marek), 36. Tomášek (Poruba), 60. Kofroň (Mach) – 18. Vaněk (Chalupa, Wolf), 52. Vítek (Seidler, Rudl).

Bobři začali snižovat v Novém Jičíně pozdě

První polovina utkání v Novém Jičína se nesla ve vyrovnaném duchu a odpovídalo tomu i skóre. Jenže pak Bobrům došel dech a v 51. minutě už po trefě Gebauera z trestného střílení vedli domácí již o čtyři branky 6:2. Pod dojmem bezpečného náskoku domácí znatelně polevili, čehož Valašské Meziříčí využilo snížením na rozdíl dvou gólů – o oba se postaral Jakub Pořický. Ke smůle hostů už tyto trefy přišly až příliš pozdě, dokázaly už jen zmírnit celkovou porážku na přijatelnějších 4:6.

HK Nový Jičín – HC Bobři Valašské Meziříčí 6:4 (1:0, 2:1, 3:3)

Branky a nahrávky: 2. Jiří Slovák II. (Palacký), 36. J. Sonnek (Kocián, Adamík), 38. Adamík, 47. Pecha (Palacký, Jiří Slovák II.), 49. Chvostek (Metelka, Jiří Slovák I.), 51. Gebauer z trest. střílení – 29. Martiník, 44. Studený (Kývala, Matějka), 58. Pořický (Báchor, Brunec), 60. Pořický (Váňa, Baroš).

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz