Střelec Šafránek se vrací do Kolína: Na Slavii nikdo nevěděl, co bude dál

Foto: hc-slavia.cz

28. června 2018, 13:01

Adam Bagar

Do druhé ligy se vrací útočník David Šafránek, jenž po necelých třech sezonách opět oblékne dres Kolína! "Doufám, že si na mě příznivci vzpomenou. A že jim to udělá radost," usmívá se v rozhovoru pro klubový web sckolin.cz hráč, který naposledy působil v prvoligové Slavii.

HokejkaTV

Pražané si jej vytáhli z Kolína před třemi lety a udělali dobře, David Šafránek byl od začátku produktivní a potvrdil pověst obávaného střelce. V premiérové sezoně pomohl sešívaným 33 body (18+15), druhý rok 34 body (18+16) a v uplynulém ročníku 36 body (10+26).

Nechtěl jsem do poslední chvíle čekat, jak to vše dopadne

Přesto druhou nejvyšší českou soutěž opouští. „Na Slavii nikdo pořádně nevěděl, co se bude odehrávat dál. Teď to vypadá, že dochází k jakémusi znovuzrození, aspoň v to doufám. Skončila mi smlouva a na nové jsme se nedomluvili,“ líčí šestadvacetiletý hokejista.

„Třeba ještě bude nějaká možnost se do extraligy podívat.“

„Šance pokračovat asi byla, ale nechtěl jsem do poslední chvíle čekat, jak to vše dopadne. Mohlo se stát, že bych pak narychlo něco sháněl, a tomu jsem chtěl předejít a domluvil jsem se s Kolínem. Jiné nabídky jsem měl, ale teď se nechci nikam stěhovat,“ doplňuje.

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Šafránek během tříletého působení ve Slavii nakoukl rovněž mezi tuzemskou elitu, po jednom utkání sehrál za Hradec Králové a Mladou Boleslav. „Jsem za to rád, rád jsem to zkusil. Třeba ještě bude nějaká možnost se do extraligy podívat,“ přemýšlí kolínský navrátilec.

Martin Filip ve 46 letech pokračuje v kariéře, bude hrát za Dvůr Králové »

Prakticky od začátku přípravy se už chystá s Kozly, mezi nimiž potkává staré známé i mladíky. „Těším se na kluky, které dobře znám a rozumím si s nimi. Myslím, že teď je to tak půl na půl. To je normální, že se do týmu dostávají mladíci, tak to má být,“ hlásí Šafránek.

„Já jsem v pohodě a vím, že můžu být produktivní a pomoct týmu k úspěchu.“

V Kolíně se od něj čekají góly. „Věřím, že budu dál produktivní. Ostatně na to trenér spoléhá, a proto jsem tady. Jestli je to svazující? Možná pro někoho, kdo na sebe sám zbytečně vytvoří tlak. Já jsem v pohodě a vím, že můžu být produktivní a pomoct týmu k úspěchu.“

V létě mě čeká jedna pro mě důležitá událost a dovolená

Stejně jako většina hokejistů už se těší na led. „Jasně, přece jen ta pauza je docela velká. Ale s kluky občas vyrazíme se sklouznout na led do Říčan i teď,“ prozrazuje Šafránek. A co chystá na měsíční volno? „Čeká mě jedna pro mě důležitá událost a dovolená,“ uzavírá.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz