Martin Filip ve 46 letech pokračuje v kariéře, bude hrát za Dvůr Králové

Foto: Facebook HC Vrchlabí

Druhá liga nepřijde o svého produktivního matadora. Útočník Martin Filip se po konci ve Vrchlabí stěhuje k rivalovi ze Dvora Králové nad Labem! Hradecký rodák s 380 extraligovými starty na kontě se s tamním vedením dohodl na roční spolupráci, klub o tom informuje na svých webových stránkách.

HokejkaSHOPvanoce

Šestačtyřicetiletý hokejista byl dlouhá léta ikonou vrchlabského hokeje, ale po obměně kádru se klub se svým kapitánem rozloučil. "Bylo to suverénně nejtěžší rozhodnutí. Martinovi se mi to neříkalo lehce. Ale myslíme si, že je strašně důležité posunout do role lídrů mladší kluky," vysvětloval pro hcvrchlabi.cz sportovní manažer Jiří Jakubec.

"Přestože už má nějaký věk, stále je to výborný hokejista."

Skvělý technik působil ve Vrchlabí celkem osm sezon, pravidelně vládl týmové produktivitě a patřil k nejproduktivnějším hráčům v soutěži. Poslední dvě sezony byly dokonce jeho bodově nejpovedenější, když pokaždé překonal padesátibodovou hranici. Byla by velká škoda, kdyby při takových výkonech uzavřel kariéru, ačkoli věk na to má.

Martin Filip ale nekončí, upsal se Rodosu. "Přestože už má nějaký věk, stále je to výborný hokejista. Dokáže tvořit hru a připravovat šance, ze kterých těží spoluhráči. Slibujeme si od něj, že zvýší produktivitu mužstva, bude mentorem pro mladší kluky a jeho schopnosti nám pomůžou i při přesilovkách," hlásí pro hcrodos.cz majitel Vasil Teodoridis.

Foto: Facebook HC Vrchlabí

Pro borce, který v prosinci oslaví už 47. narozeniny, je angažmá ve Dvoře Králové nad Labem novou výzvou. "Majitel i všichni lidé, kteří se tady kolem hokeje pohybují, to chtějí posunout zase o stupínek výš a já se tomu pokusím pomoct," pokyvuje produktivní útočník, s nímž do Rodosu přichází také pořádná porce hokejových zkušeností.

Když Martin Filip vstoupil do seniorského hokeje, většina jeho spoluhráčů ještě vůbec nebyla na světě. Mezi muži se pohybuje už neskutečných třicet let, premiéru zažil v sezoně 1987-88 v mateřském Hradci Králové. Na kontě má dohromady 380 extraligových startů za Hradec, Brno, Pardubice, Opavu, Plzeň, Karlovy Vary, Litvínov a také Zlín.

Dvůr už dřív přivedl Pilaře, Havlase, Brokeše, Půhoného a kouče Lubinu

Druholigový Jágr, jenž je o měsíc a půl starší než legenda z Kladna, se ve Dvoře Králové potká i s Patrikem Fořtem a Ondřejem Hamerským, se kterými dřív hrával za Vrchlabí. Jen škoda, že ne se svým synem Danielem. Ten v klubu působil v předchozích dvou sezonách, jenže třetí už nepřidá. Ve Dvoře Králové končí a hledá si nové angažmá.

Martin Filip je už pátou posilou dvorského týmu před sezonou 2018-19. Klub už dříve představil obránce Petra Pilaře a útočníky Vojtěcha Havlase, Tomáše Brokeše a Jiřího Půhoného. Zatímco první tři jmenovaní přišli z Jablonce nad Nisou, Půhoný z Šumperka. Trenérskou taktovku po Juraji Juríkovi převzal bývalý reprezentant Ladislav Lubina.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz