Stránský sestřelil Kalinu, Ujčík mu vystavil stopku. Bříza zaplatí 30 tisíc

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

Hokejisté Chomutova se musejí v nejbližších dvou střetnutích obejít bez útočníka Jana Stránského, který od šéfa disciplinárky Viktora Ujčíka vyfasoval stopku za ostrý zákrok na sparťana Petra Kalinu. Potrestán byl i předseda představenstva pražského klubu, jenž slovně napadal rozhodčí.

Jágr Chance liga

Šéf sparťanů neudržel nervy na uzdě po druhé třetině domácího utkání s Pardubicemi, které nakonec Pražané prohráli 1:3. Petr Bříza si o přestávce počkal na rozhodčí Antonína Jeřábka a Matěje Sýkoru a dost hlasitě jim dal najevo nespokojenost s řízením zápasu.

„Co si myslíte, kosíte nás jak králíky,“ křičel Bříza na rozhodčí v prostoru chodby, která vede do jejich kabiny. Po upozornění, že do ní nemůže vstoupit se jeho agresivita stupňovala. „Tady už si nezapískáte, vy č****i,“ soptil Bříza a dál držel dveře od šatny rozhodčích.

Břízův výbuch: Kosíte nás jak králíky, řval na sudí. Došlo i na hrubější slova »

Bříza se za své jednání další den omluvil, jenže trestu neunikl. Za to, že bránil uzavření kabiny rozhodčích, přičemž sudí slovně napadal a vytvářel na ně nepřípustný tlak, jej šéf extraligové disciplinárky Viktor Ujčík potrestal finanční pokutou ve výši 30 tisíc korun.

Zákrokem chomutovského útočníka Jana Stránského na sparťanského zadáka Petra Kalinu se Ujčík zabýval na základě podnětu pražského klubu, hostující hokejista za něj od rozhodčích inkasoval trest na dvě plus deset minut za zásah do oblasti hlavy a krku.

Zákrok Jana Stránského na Petra Kalinu

„Svůj zákrok vedl s cílem zasáhnout soupeře tělem, před střetem se však cíleně napřímil a protihráče, který měl minimální možnost se zákroku bránit, zasáhl do oblasti hlavy,“ líčí Ujčík, který Stránského potrestal stopkou na dvě nejbližší extraligová utkání.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz