Břízův výbuch: Kosíte nás jak králíky, řval na sudí. Došlo i na hrubější slova

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

29. prosince 2018, 11:31

David Jahoda

Mysleli si, že se na beznadějně posledních Pardubicích chytnou a doma konečně vyhrají. Místo toho ale před napěchovanou O2 arenou znovu padli a dál se krčí mimo postupovou desítku. Sparta není v dobrém rozpoložení. Svědčí o tom i výbuch jejího bosse Petra Břízy, který se po druhé třetině hrnul do kabiny rozhodčích a hlavním arbitrům dost nevybíravým způsobem za jejich výkon vynadal.

HokejkaTV

Pražané po druhé části prohrávali 1:2, poměr vyloučených byl 4:2 z jejich pohledu. Šéf sparťanů Petr Bříza byl ale s výkony sudích Matěje Sýkory a Antonína Jeřábka tak nespokojený, že se za nimi po druhé třetině vydal. A podle zápisu o utkání dost přepálil.

„Po skončení 2. třetiny při příchodu do kabiny rozhodčích na nás v prostoru chodby čekal pan Petr Bříza a hlasitým způsobem projevoval nespokojenost s dosavadním řízením utkání,“ napsali hlavní rozhodčí zápasu.

„Slovy: 'Co si myslíte, kosíte nás jak králíky. Víte, že jsme jedinej tým, kterej má negativní bilanci vyloučení',“ křičel Bříza na rozhodčí v prostoru chodby, která vede do jejich šatny.

Nasupeného Břízu se sudí snažili upozornit na to, že do jejich kabiny vstoupit nemůže, což bývalého vynikajícího brankáře naštvalo ještě víc.

Tady si nezapískáte, vy čůr***

„Při upozornění p. Břízy, že nemůže vstoupit do kabiny rozhodčích se stupňovala jeho agresivita se slovy: 'Tady už si nezapískáte, vy čůráci', přičemž stále držel dveře od šatny rozhodčích a odmítal opustit prostor," je uvedeno v zápise o utkání.

Kromě toho, jak dostat z bryndy svůj tým, který padl čtyřikrát za sebou a doma dokonce šestkrát v řadě, tak zřejmě bude muset Petr Bříza řešit i problémy kvůli svému nepříčetnému chování. 

Omluva za vulgarity, ale nespokojenost trvá

Den po utkání se Petr Bříza rozhodl k celému incidentu vyjádřit na klubových stránkách Sparty. Omluvil se za sprosté slovo, ale na nespokojenosti s výkony sudích v domácím prostředí jeho klubu se nic nemění.

„Sudí se mnou vůbec nechtěli komunikovat a zklidnit situaci, následně jsem nad sebou ztratil kontrolu. Chci se omluvit za sprosté slovo a poslední větu, která ze mě v afektu vystřelila. Je to z mých úst neakceptovatelné. Nic to však nemění na našem názoru, že jsme s verdikty rozhodčích v prostředí O2 areny dlouhodobě hrubě nespokojení.“

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz