Srdcervoucí konec Švýcarů: Mohli jsme jen doufat, že čas už vypršel

Foto: iihf.com

23. května 21:37

Adam Bagar

(KOŠICE, od našeho zpravodaje) Kanaďané byli velice blízko velkému zklamání v podobě čtvrtfinálového vyřazení se Švýcarskem, v neuvěřitelném závěru je však spasil obránce Damon Severson.

HokejkaTV

Kanaďané ve třetí části potřebovali dohnat jednogólové manko, brankáře Reta Berru zasypali dvaceti střelami, ale ujala se až ta úplně poslední. V době, kdy už všichni viděli Švýcary zase v bojích o medaile, udeřil Kanaďan s osmadvacítkou na zádech.

Damon Severson si schoval první trefu v turnaji na nejlepší možnou chvíli. Skóroval takřka se sirénou, vyrovnávací branka se musela dlouho zkoumat. „Viděl jsem, jak jde kotouč do brány, ale to je skutečně tak všechno, co vám k tomu mohu říct,“ hlásí.

„Vůbec jsem nevěděl, kolik času do konce zbývá. Věděl jsem jen to, že už to bude těsně před koncem. Nakonec to bylo 0,4 sekundy před sirénou, takže úžasné,“ raduje se hrdina Kanady. Podle oficiálního monitoru sudích padl gól dokonce ještě později.

Kanaďané ale věřili, že hlavní rozhodčí po konzultaci s kolegou Pavlem Halasem ukážou na středový kruh. „Na lavičce jsme si mysleli, že by branka měla být uznána. Chvíli jsme si však říkali, že rozhodčí to nemohou nijak dokázat,“ líčí Dante Fabbro.

Zatímco jedni slavili, druzí smutnili, byli hodně blízko. „My jsme jen viděli, že na časomíře už byla nula. V ten moment jsme mohli už pouze doufat, že čas v té době vypršel. Jenže nevypršel... Bylo to pak pro nás hodně těžké,“ smutní Nino Niederreiter.

Javorové listy pak zaskočené Švýcary dorazily v prodloužení, druhým gólem v utkání jim postup vystřelil Mark Stone. „Myslím, že jsme při hře pět na pět měli navrch, ale dali nám dva góly v přesilovce. Naštěstí jsme to zvládli,“ těší jej parádní obrat.

Švýcaři po krutém konci loňské stříbro nezopakují. „Je to fakt hodně srdcervoucí konec... Těžká porážka, jelikož jsme byli opravdu blízko postupu. Hráli jsme to nejlepší, takže se to dost těžko kouše,“ přiznává Niederreiter po prohře 2:3 v prodloužení.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz