Švýcaři 0,07 vteřiny od postupu! Hrdina Severson vytáhl Kanadu z propasti

Foto: iihf.com

23. května 2019, 18:52

David Jahoda

Panejo! Švýcaři oficiálně ani ne desetinu vteřiny od postupu do semifinále, jenže v posledních momentech zachránil javorové listy obránce Damon Severson, který vyrovnal na 2:2 a poslal zápas do prodloužení! V něm vstřelil gól Mark Stone a poslal Kanadu po neskutečném průběhu utkání do bojů o medaile.

Partneři Českého hokeje

Seversonův gól ještě musel potvrdit videorozhodčí. Kanadští fanoušci, kteří utkání sledovali u televizních obrazovek, zřejmě pohledem zpomalovali čas... Nakonec jim to vyšlo! Ve chvíli, kdy puk překročil brankovou čáru za švýcarským brankářem Genonim, zbývalo do konce třetí třetiny dle monitoru rozhodčích 0,073 vteřiny. 

Z prodloužení pak uběhlo pět minut a sedm vteřin, když poslal puk do sítě Mark Stone. Kanada tak po přežití klinické smrti nakonec slaví postup do semifinále! Pokud večer český výběr porazí Německo, utká se v semifinále právě s javorovými listy. 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz