Slovan přerušil přípravu, s Morou hrát nebude. 19 hráčů trápí střevní chřipka

Foto: Facebook HC SLOVAN Bratislava

Extraligová Olomouc měla vstoupit do přípravy domácí bitvou se Slovanem Bratislava, jenže ta se nakonec ve čtvrtek 2. srpna neodehraje. Utkání bylo zrušeno, hráče slovenského účastníka ruské KHL postihla střevní chřipka.

Plekanec TELH

Hokejisté Slovanu v těchto dnech absolvovali týdenní soustředění v Krásne nad Kysucou, ve středu ráno však celé mužstvo i s realizačním týmem odcestovalo zpět do Bratislavy. Střevní chřipka postihla 19 hráčů, kteří nejsou schopni žádné tréninkové ani zápasové zátěže.

Čeští nováčci v týmu: Červený přišel dávat góly, Klok se těší na kotel »

Někteří postižení bezprostředně po příjezdu do slovenské metropole absolvovali vyšetření v nemocnici včetně výtěrů, které by v horizontu týdne měly přesněji určit zdroj nemoci. Podle člena lékařského týmu Slovanu Ilji Chandogy je zatím brzy k určení zdroje problémů.

Foto: sport.aktuality.sk

„Nejčastější příčinou při takovém rozsáhlém zásahu střevní chřipkou může být viróza, kterou některý z hráčů mohl přinést do kolektivu z jiného prostředí,“ líčí pro hcslovan.sk. Slovan zrušil čtvrteční utkání v Olomouci, svěřenci kouče Vladimíra Országha mají naordinován klid.

Hráči se společně zase sejdou až v neděli 5. srpna

Letní příprava Slovanu je tak do konce tohoto týdne přerušená. Hráči se opět společně sejdou v neděli 5. srpna, do té doby by už většina hokejistů měla být zase v pořádku. Za Slovan hrají i čtyři Češi, brankář Jakub Štěpánek, obránce Lukáš Klok a útočníci Michal Řepík a Rudolf Červený.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz