Čeští nováčci ve Slovanu: Červený přišel dávat góly, Klok se těší na kotel

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

20. července 2018, 14:20

Václav Jáchim

Ve Slovanu Bratislava vždycky působila poměrně silná legie českých hokejistů, platit to bude i v další sezoně. Zatímco Jakub Štěpánek a Michal Řepík už dres účastníka KHL oblékali loni, Rudolf Červený (na snímku) a Lukáš Klok se těší na velkou premiéru v ruské soutěži.

Fanshop národního týmu

Oba už naplno polykají dávky při společných trénincích, oba se do Slovanu přesunuli z Tipsport extraligy. Víc zkušeností na pažbě má Červený, který dosud platil za elitního střelce hradeckého Mountfieldu. A právě přesné trefy Slovan nutně potřebuje, protože dost zápasil s koncovkou. "Klub mě sledoval delší dobu. Dával jsem góly a připravoval je, to bude moje role," řekl v rozhovoru pro hokej.sk.

Přesné číslo branek neslibuje. "Když si dáte konkrétní cíle, svazuje to," usmál se. Odchovanec jihočeského hokeje v mládí okusil zámořský juniorský hokej, jinak ale hrál výhradně v tuzemských soutěžích. Teď se poprvé vydal do zahraničí. Slovan se o útočníka s reprezentačními zkušenostmi zajímal už loni, Červený nakonec zůstal. Letos už nikoli.

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

"Měl jsem v Hradci platnou smlouvu s výstupní klauzulí, na základě toho jsem hovořil s trenérem. A můj agent se Slovanem vyjednali přestup," popsal. O novém působišti sbíral informace u kamarádů. Rudolf hovořil třeba s jiným Jihočechem Filipem Novákem, s nímž se zná roky. Původně zvažoval víc možností. "Jednal jsem s jiným týmem KHL, ale nedohodli jsme se na podmínkách. Když se znovu ozval Slovan, měl jsem zájem, " potvrdil.

Červený se snaží v kariéře posunout, láká ho Kontinentální liga. Život v Bratislavě zase bude vyhovovat jeho rodině. "Měsíc jsem ženatý, v září očekáváme narození potomka. Domů to máme blíž než z Ruska, vychovávat dítě na Slovensku bude lepší." Zajímavé je, že až dosud o Slovanu jenom slyšel. "Celou kariéru se mi vyhýbal, nehrál jsem proti němu ani na přípravných turnajích nebo v mládeži," doplnil.

Klok: Když přišla nabídka ze Slovanu, chtěl jsem jít za každou cenu

Na nové působiště se hodně těšil také Lukáš Klok. Obránce Vítkovic už několik dní trénuje s novými parťáky v Petržalce, kde hráči Slovanu našli azyl, jelikož na Zimním stadionu Ondreje Nepely probíhají úpravy směrem k MS 2019. "Už během minulé sezony jsem měl nabídku z Kontinentální ligy, ale Vítkovice mě nepustily. Byl jsem z toho trochu zklamaný. Cítil jsem, že to chce změnu. Když pak přišla nabídka od Slovanu, chtěl jsem jít za každou cenu," přiznal Klok hokej.sk.

Předchozí ročník ukončil progresivní bek s národním týmem. Ovšem před Švédskými hrami inkasoval pukem do nohy a utrpěl zranění, které Lukáše připravilo o šanci dostat se na mistrovství světa. Teď se ale dívá dopředu, sbírá čerstvé dojmy z prvních dní v Bratislavě. "S přítelkyní jsme přijeli v neděli. Přebrali jsme byt, bydlíme kousek od zimáku," dodal.

Foto: Aleš Krecl, cslh.cz

Klok začíná novou misi. "Ve Vítkovicích jsem měl vybudovanou pozici, cítil jsem, že bych se měl posunout někam výš. Věřím, že KHL mi to umožní. Budu nastupovat proti zkušenějším hráčům, přirovnal bych to k utkáním za národní tým se Švédskem nebo Ruskem." Slovan v minulosti provázely ekonomické potíže, ovšem Klok o vydělanou mzdu obavy nemá. "Kdyby to nefungovalo, v týmu by nepokračovali hráči jako Andrej Meszároš nebo Michal Řepík."

Přiznal, že je hodně zvědavý na kotel v hledišti. Divácká kulisa domácích duelů Slovanu bývá parádní. "Na zápasy chodí hodně lidí, přirovnávali to ke Kometě Brno. Ohromně se na fanoušky těším." Během přípravy zatím poznává spoluhráče a vstřebává představy trenérů. Pokud má volno, tráví ho různě. "Jsem dobrým parťákem pro tenis, golf nebo volejbal," poznamenal. "A také pravidelně chodím do kostela, což u mladších ročníků není úplně běžné. Od toho se odvíjí několik předzápasových rituálů," uzavřel.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz