Slovan, Chabarovsk či derby rivalů? Letos ne. Mountfield Cup se hrát nebude

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Davos, Omsk, Ufa, Slovan Bratislava či například reprezentace Jižní Koreje a další atraktivní týmy mohli fanoušci v posledních letech vidět každé léto v Hradci Králové. Letos se chystal už pátý ročník Mountfield Cupu, jenže ten se kvůli pandemii koronaviru a onemocnění COVID-19 v srpnu neuskuteční.

partneři českého hokeje

Hradecký klub, který je pořadatelem turnaje, o tom informoval na svém webu. „Turnaj jsme jako každý rok připravovali od zimních měsíců. Potvrzenou účast jsme měli od Chabarovsku, Vladivostoku a Slovanu Bratislava. Vzhledem ke všem okolnostem jsme bohužel byli nuceni pátý ročník odložit na rok 2021,“ vysvětluje ředitel turnaje Robert Horyna.

„V současné chvíli je však jasné, že vzhledem k aktuálním pravidlům v České republice i ve světě nebude účast zahraničních týmů na našem turnaji možná. Proto jsme se rozhodli, že pátý ročník uspořádáme příští rok, jinou možnost bohužel nemáme. Věřím, že v roce 2021 už bude Mountfield Cup opět v zápasovém kalendáři,“ přeje si Horyna.

Dřívější účastníci? Davos, Slovan i ruské kluby

V minulosti se turnaje pod Bílou věží zúčastnily špičkové celky ze zahraničí – ať už šlo o ruské velkokluby jako jsou Omsk, Ufa či Spartak Moskva nebo švýcarský Davos a Slovan Bratislava. Na turnaji se představila i jihokorejská reprezentace.

Kromě Hradce Králové si na Mountfield Cupu z českých klubů zahrály i Pardubice se Spartou. Loňský ročník ovládli hokejisté Spartaku Moskva, druhý byl Hradec, třetí Slovan Bratislava a poslední skončilo Dynamo.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz