Sezona Akademiků Plzeň: Rozpačitý úvod, parádní vzestup i plyšáci

Foto: Karel Švec, Český hokej

Akademici se v dramatickém závěru základní části Univerzitní ligy ledního hokeje dokázali prokousat až na čtvrtou pozici před Olomouc a UK Hockey Prague. Jak vypadala sezona Plzně a co všechno si na západu Čech v uplynulé sezoně připravili?

Fanshop národního týmu

V prvních třech týdnech premiérového ročníku soutěže se plzeňským hokejistům podařilo nasbírat hned dvě vítězství, avšak poté si na další bodový zisk museli počkat až do konce listopadu, kdy přetlačili Cavaliers velmi těsně 2:1. V prosinci se v LOGSPEED CZ Aréně konala Plyšáková bouře. Po vstřelení prvního gólu utkání se na led snesly hromady hraček, které následně putovaly dětem do nemocnic a dětských domovů. 

Po novém roce se vydali Akademici na dvojzápas do Ostravy. Prodloužený trip se stal ve skutečnosti prodloužený se vším všudy, když oba duely muselo rozklíčovat až prodloužení. Plzeň nedokázala udržet tříbrankové vedení, o den později se nechala překvapit v samostném závěru třetí třetiny. 

O pár dní později se už Západočeši vydali opět na východ. Přesněji do Rýmařova, kde je čekalo první utkání pod širým nebem v rámci univerzitního hokeje v České republice. Ačkoliv se objevily dešťové přeháňky, vítěz byl znám po šedesáti minutách hry, když sedmašedesát vteřin před závěrečnou sirénou udeřil přesně Hanzlík.

Sezona Akademiků Plzeň

Průměrná návštěvnost: 290 diváků

Nejproduktivnější hráč: Tomáš Kučera (7+6)

Nejlepší střelec: Tomáš Kučera (7 branek)

Nejlepší obránce: Jindřich Sklenička

Milovník trestné lavice: Jakub Švec (35 minut)

Průměr obdržených gólů na zápas: Jonáš Štekr (3,06), Jakub Frček (3,52), Jiří Černý (5,53)

Foto: univerzitnihokej.cz

Foto: univerzitnihokej.cz

Foto: Karel Švec, Český hokej

Foto: Barbora Jungová

Foto: Barbora Jungová

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz