Místo hokejisty doktor? Hokej by mě neuživil, ví bývalý talent Kalus

Foto: Lukáš Staněk, hcf-m.cz

Hokejista, nebo doktor? Tuhle otázku si Jan Kalus podle svých slov kladl už odmala. Dvacetiletý útočník patřil mezi velké talenty třinecké organizace, místo hokejové cesty ale zvolil vzdělání a uplynulý ročník odehrál v dresu Masarykovy Univerzity.

Fanshop národního týmu

Co vás k tomuto rozhodnutí vedlo?
Jako malý jsem měl vždycky sen se stát buď hokejistou, nebo doktorem. Postupem času, když jsem dospíval, jsem se přiklonil na stranu studia. Nicméně jsem nesmírně vděčný Frýdku-Místku, potažmo Třinci, za cenné hokejové i životní zkušenosti.

Dá se tedy říct, že jste definitivně upřednostnil vzdělání?
Určitě. Bohužel jsem věděl, že mě hokej do budoucna neuživí. Přestože to pro mě bylo velice těžké, tak si myslím, že jsem udělal správné rozhodnutí. Navíc momentálně se díky univerzitní lize můžu hokejem dál bavit tak, jak jsem si to vždycky přál.

„Navíc momentálně se díky univerzitní lize můžu hokejem dále bavit tak, jak jsem si to vždycky přál.“

Co vlastně studujete?
Letos jsem studoval VUT v Brně na chemické fakultě v oboru chemie pro medicínské aplikace, což jsem bral převážně jako přípravu na přijímačky na medicínu. Po první semestru jsem začal navštěvovat denní kurzy, abych se mohl naplno věnovat přípravě na přijímací zkoušky právě na Masarykovu Univerzitu.

Jak se vám společně s hokejem dařilo plnit studijní povinnosti?
Bylo to náročné, ale zvládat se to dalo.

 

Jak jste byl v týmu spokojený? Je něco, na co rád vzpomínáte?
V týmu jsem byl spokojený maximálně, jak přístupem vedení, tak i přístupem kluků v kabině na každý trénink, což vás posouvá dále a nutí vás to neustále se zlepšovat. Měli jsme super partu, takže vzpomínám rád jak na prohry, ze kterých si vždy něco odnesete, tak i na vítězství, popřípadě následné oslavy.

Co si myslíte o projektu univerzitní ligy?
Podle mě byl ze začátku velice podceňovaný, ale v téhle sezoně se ukázalo, že i vysokoškolský hokej má svoji úroveň. Takže si myslím, že je to na dobré cestě a doufám, že si najde další příznivce jak už v řadách fanoušků, tak kluků, kteří v hokeji nemají úplně ty nejvyšší ambice a ukáže jim to, že se hokejem dá bavit i nadále po dobu studia.

„Co se týče samotné hry, je to rychlý hokej nahoru dolů s krásnými akcemi, tvrdými hity a skvělou atmosférou.“

Jak byste soutěž charakterizoval?
Hrálo se tříkolově, což vychází na dvacet jedna zápasů v základní části s následným play off. Co se týče samotné hry, je to rychlý hokej nahoru dolů s krásnými akcemi, tvrdými hity a skvělou atmosférou. Po taktické stránce se to v průběhu sezony také dalo dohromady.

Po základní části jste skončili na druhém místě, play off jste si ale kvůli pandemii koronaviru nezahráli. Mrzelo, že jste o pohár nemohli zabojovat?
Určitě to mrzí, protože jsme měli skvělý vstup do sezony a i přes menší výpadek ke konci základní části jsem věřili, že nakonec to budeme my, kdo zvedne pohár nad hlavu. Holt to dopadlo tak, jak to dopadlo. Příští sezonu budeme ještě připravenější, takže se opět můžete těšit na skvělý hokej.

Jak to s vámi vypadá do budoucna? Kde budete pokračovat?
Jak už jsem říkal, mám v plánu studovat na Masarykově Univerzitě medicínu nebo zubní lékařství. V Brně jsem maximálně spokojený, chtěl bych nadále pokračovat v týmu Masaryčky.

Foto: Facebook HC Masaryk University

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz