Sedm cizinců, hrát jich může šest. Jak to v Hradci vyřeší?

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Hradec Králové má po podpisu slovenského útočníka Olivera Okuliara v kádru o jednoho cizince víc, než kolik jich může nastoupit do extraligového zápasu.

V sestavě se podle regulí Tipsport extraligy může objevit maximálně šest zahraničních hráčů. Mezi cizince se už ale nepočítají ti, kdo odehráli v českých soutěžích alespoň tři po sobě jdoucí sezony.

To se v případě Mountfieldu týká Jérémieho Blaina, Lukáše Cingeľa, Jordanna Perreta a Kevina Klímy.

Sedmi hráčům z hradeckého kádru ale nadále zůstává status cizince: brankáři Henrimu Kiviahovi, obráncům Graemu McCormackovi a Riveru Rymshovi, dále pak útočníkům Kellymu Klímovi, Christophu Lalancettovi, nově příchozímu Oliveru Okuliarovi a Nikitu Ščerbakovi.

„Nepočítáme s tím, že by někdo z cizinců měl odejít. V tuto chvíli máme uzavřený kádr."

„V současné době máme o jednoho cizince více," ví generální manažer Mountfieldu Aleš Kmoníček.

„Intenzivně však pracujeme na získání občanství pro Kellyho a Kevina Klímu, takže by se nám mělo jedno místo uvolnit," popisuje ideální řešení vzniklé situace.

„Pokud to nestihneme do začátku sezony, jeden z cizinců nebude nominován k utkání," dodává Kmoníček pro klubové stránky. „Nepočítáme s tím, že by někdo z cizinců měl odejít. V tuto chvíli máme uzavřený kádr."

Aktuální soupiska Mountfieldu HK

Brankáři: Henri Kiviaho, Jan Růžička, Tomáš Sajdl.

Obránci: Jérémie Blain, Michael Gaspar, Bohumil Jank, Petr Kalina, Graeme McCormack, Richard Nedomlel, Filip Pavlík, Matěj Pinkas, River Rymsha.

Útočníci: Lukáš Cingeľ, Aleš Jergl, Kelly Klíma, Kevin Klíma, Petr Koukal, Christophe Lalancette, Jakub Lev, Petr Moravec, Oliver Okuliar, Lukáš Pajer, Radovan Pavlík, Jordann Perret, Radek Pilař, Radek Smoleňák, Nikita Ščerbak, Martin Štohanzl, Marek Zachar.

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz