Žolík pro Hradec Králové? Získal velkou slovenskou naději

Foto: saipa.fi

Hradec Králové vítá krátce před nástupem na led svoji čtvrtou posilu do útoku – na dvouleté smlouvě se dohodl s talentovaným slovenským útočníkem Oliverem Okuliarem, jenž naposledy působil ve finské SaiPě.

„Oliver byl v našem hledáčku už dva roky," vypráví na stránkách Mountfieldu jeho generální manažer Aleš Kmoníček. „Jsme rádi, že sám projevil velký zájem hrát za Hradec, přestože má ještě rok smlouvu ve Finsku."

Dvaadvacetiletý Okuliar na sebe upozorňoval už od mládežnických kategorií: zaujal na mistrovství světa do osmnácti i dvaceti let, zářil v kanadských juniorkách a dlouhodobě patřil k nejlepším slovenským hráčům svého ročníku.

Zvládl i přechod mezi muže. První zkušenosti sbíral doma na Slovensku v rodném Trenčíně a rovnou se blýskl 44 body v 51 utkáních. Loni udělal další pokrok ve Finsku – v SaiPě byl s bilancí 8+10 z 56 zápasů šestým nejproduktivnějším útočníkem.

„Oliver byl v našem hledáčku už dva roky."

„Na jeho poměrně mladý věk má zkušenosti ze seniorského hokeje, kde byl produktivní a už se objevil i ve slovenské seniorské reprezentaci," popisuje Kmoníček nejnovější akvizici na webu mountfieldhk.cz.

A dodává: „Pevně věříme, že nám pomůže zvýšit údernost našeho útoku a celkovou produktivitu, protože k tomu má všechny předpoklady."

„Pevně věříme, že nám pomůže zvýšit  produktivitu, protože k tomu má všechny předpoklady."

Už dřív Mountfield přivedl tři jiné útočníky: vrací se staří známí Petr Moravec s Markem Zacharem a Radovanem Pavlíkem. Teď přichází křídelník Okuliar, jenž měl přitom na nadcházející sezonu stále platnou smlouvu v Lappeenrantě.

Finsko však mění za Česko. A SaiPu mění za loňského vítěze základní části.

„Oliver je další mladý perspektivní hráč, který nás zaujal svými kvalitami a který by měl zapadnout do naší herní koncepce," těší se trenér Tomáš Martinec. „Je ctižádostivý a chce se neustále zlepšovat."

Aktuální soupiska Mountfieldu HK

Brankáři: Henri Kiviaho, Jan Růžička, Tomáš Sajdl.

Obránci: Jérémie Blain, Michael Gaspar, Bohumil Jank, Petr Kalina, Graeme McCormack, Richard Nedomlel, Filip Pavlík, Matěj Pinkas, River Rymsha.

Útočníci: Lukáš Cingeľ, Aleš Jergl, Kelly Klíma, Kevin Klíma, Petr Koukal, Christophe Lalancette, Jakub Lev, Petr Moravec, Oliver Okuliar, Lukáš Pajer, Radovan Pavlík, Jordann Perret, Radek Pilař, Radek Smoleňák, Nikita Ščerbak, Martin Štohanzl, Marek Zachar.

Foto: saipa.fi

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz