Sázka nepadla, ale Bartošák má první nulu: Nechci, aby někdo jedl tenisky

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Nebyla to žádná střelnice, že by se na Patrika Bartošáka valil jeden útok za druhým. Naopak v souboji vítkovických hokejistů se Zlínem dominovali domácí borci. V počtu střel na branku to ale paradoxně vidět nebylo. Berani vypálil na Bartošáka 29 ran. Domácí vyslali na hostujícího brankáře o jeden střelecký pokus méně, přesto brali pohodovou výhru 3:0 a ostravský gólman zapsal první čisté konto sezony.

Plekanec Chance liga

Jak náročné bylo vychytat první nulu v novém extraligovém ročníku? „Moc práce jsem neměl. Zápas mi připadal docela jednostranný. Až kromě posledních deset minut jsme utkání ovládali. Paradoxně to byl zápas, ve kterém jsem se cítil nejhůř, protože jsem nebyl zasypaný střelami. Bylo těžké zůstat v tempu. Klobouk dolů předtím, jak jsme to vzadu utáhli a ubruslili,“ usmívá se.

Ve druhé třetině občas nevěděl, co v brance dělat. Zlín na něj vypálil jen čtyřikrát. „Mrzl jsem. Hlavně pro psychiku gólmana to nebyl dobrý zápas, protože nevěděl, kdy na něj přijde další střela. Je super, že jsme dominovali, ale pro brankáře to není jednoduché. Jsem rád, že mi kluci pak pomohli. Když přede mnou něco bylo, postarali se o to a vyčistili to,“ libuje si.

Přesto nakonec Berani vítkovického soupeře přestříleli v poměru 29:28, byť tedy o jedinou střelu. „To sice jo, ale kolikrát jen nahodili puk od červené čáry, nebo to zkusili od modré. Velkých šancí ale moc neměli, spíš to zkoušeli odevšud. To je pro ně určitě dobře, že střílí z každé pozice a tlačí se do brankoviště, ale obrovskou tutovku neměli,“ opakuje Patrik Bartošák.

„Hrálo se u nich. Dominovali jsme a zhruba padesát, padesát dva minut jsme kontrolovali celý zápas,“ dodává jedním dechem.

Utkání definitivně zlomila třetí branka Vítkovic, které nejprve zachránila horní tyčka. Hned z následného brejku pak Patrik Zdráhal potřetí překonal zlínského brankáře Jakuba Sedláčka a bylo hotovo. „Nedáš – dostaneš. On (Fořt – pozn. red.) si pěkně objel pásmo a vystřelil. Přede mnou puk někdo tečoval. Z protiútoku to pak ale Zdráhoš zavěsil nádherně pod lapačku,“ popisuje.

Jaká změna oproti pátečnímu vystoupení na Hané, kde se Ostravané nezmohli na jediný gól a bránili se jednomu útočnému výpadu Mory za druhým. „Na trénincích jsme trochu zapracovali na střelecké potenci a najednou se kluci rozstříleli. Využili jsme maximum, co jsme měli. Pár výborných zákroků tam měl i Sedlo. Útočníci odvedli dobrou práci,“ pochvaluje si vítkovická jednička.

Ostravané tak úvodní duel bez zraněných opor Rostislava Olesze a Petera Tršky zvládli na výbornou. „Tentokrát je zastoupili jiní hráči, ale jak se sezona bude vyvíjet, přijde utkání, kdy nám budou chybět. Teď se na to snažíme nemyslet a nahradit je tak, abychom zápasy zvládali co nejlépe,“ pokračuje Bartošák.

V uplynulém ročníku čekal na nulu déle. Možná mu tentokrát pomohly i nové brusle. Motivační sázka prý ve hře nebyla. „Naštěstí se mu nikdo neozval. Nechci, aby někdo další kvůli mně jedl tenisky. Jsem rád, že to přišlo dřív než loni. Je to sice klišé, ale po dvou prohrách jsou důležitější body,“ dodává.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz